Nvidia - Ten sterownik graficzny Nvidia nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows

Witam serdecznie! Mam następujący problem. Zakupiłem nowy komputer, zainstalowałem Windowsa 10 oraz sterowniki, lecz sterowniki Nvidii nie chcą się zainstalować. Dostaję komunikat “Ten sterownik graficzny Nvidia nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows.”, a nie dość że ściągałem najnowszą wersję ze strony, dla mojego systemu Windows 10 64bit, to jeszcze pobrałem program Geforce Experience która sama wybrała dokładnie ten sam sterownik, ale instalując programem też jest niepowodzenie. Jeżeli wejdę w ustawienia aktualizacji Windowsa, to mam tam gotowe do instalacji sterowniki Karty Graficznej Nvidia, ale przestarzałej, jeżeli spróbuję ją zainstalować to także wychodzi błąd i niepowodzenie instalacji. Czy ktoś wie w czym tkwi problem? Używałem już Diplay Driver Uninstaller, ale zero skutku.

Z poważaniem.

Jaka to karta graficzna i jaki sterownik próbujesz instalować?

@anon741072 Jest to Nvidia GTX 1070 a próbuję zainstalować “378.49-desktop-win10-64bit-international-whql”

A przypadkiem nie masz uruchomionej karty zintegrowanej ?

Zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje Windowsa (te od grafiki chyba możesz sobie darować) Ponoć sterownik do 1070 wymaga redstone (1511) czy coś :wink:

@anon741072 No ale najpierw instaluje się sterownik grafiki, a potem windows, a jak jest błąd w instalowaniu grafiki, to aktualizacja windowsa już się nie chce zrobić. Szukałem i nie znalazłem możliwości wybrania tych aktualizacji które mi odpowiadają.

Jeśli Windows nie pozwala wybrać aktualizacji do zainstalowania (coś o tym ludzie marudzili przy wersji home) to odłącz na czas aktualizacji kartę graficzną (czy tam wyłącz w biosie), zaktualizuj wszystko i dopiero podepnij.

@anon741072 rozpoczęła się aktualizacja. pewności czy to ta, ale jak się zaktualizuje, to dam znać. jak do tej pory to wielkie dzięki za pomoc :smiley:

@anon741072 Działa! Dzięki wielkie za pomoc! :smiley: