(Nvidia vs ATI)

Mam kolejne pytanie ale związane z kartami graficznymi.

Zamierzam kupić płytę główna na 3x SLI i DDR3 ,a mojego obecnego radeon 4870 dać bratu

1.Warto brać 3x Radeon 4870 x2 czy 3x GF 295GTX

2.Czy się opłaca mieć tyle kart ?

W necie było że Radeon 4070 x2 X2 dorównuje GF 295GTX i teraz nie wiem jaka brać

3.Która karta graficzna lepsza ?

No to pozostaje Ci tylko nvidia :x

jaka reszta konfiguracji komputera?

Przecież na płycie obsługującej SLI nie zrobisz CrossFire …

3x nvidia i masz praktycznie najlepszą grafikę tylko pobór prądu duży;) zadbaj o dobre chłodzenia oraz o dobry zasilacz

ludzie poco wam tyle kart nie wystarczy zebys miał jednom ati 4870 :wink:

chyba nowe płyty z chipsetem Intel X58 obsługują zarówno SLI i CF

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,63902/

Możesz 3 nvidie ale pytanie po co?? Dla szpanu wiesz jaki bedzie rachunek za prąd na dodatek zasilacz… długo nie pociągnie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bez przesady … Zasilacz 1,2 kW pociągnie długo :wink:

a Ty jakiś super mega grafik czy hacker jesteś, że 3 karty graficzne potrzebujesz? Według mnie są to pieniądze wyrzucone w błoto, oraz rachunki za prąd będą o ‘troszkę’ większe.

macie racje po co aż 3 karty graficzne, według mnie to do szpanu :wink: i szkoda kasy

Jedna taka karta i dość, a 3…

Czy jest sens marnować do tego stopnia pieniądze?

gtx295 jest wolniejszy od 4870x2

druga sprawa gtx295 nie obsługuje tri SLi gdyż oznaczało by to 6gpu a max dla sterowników to 4 sztuki

kolejna sprawa nie wykorzystasz mocy 4gpu bo procek nie da rady :smiley:

Ale nakarmiliście trola. Jak na moje to idź dziecko do szkoly, kup sobie jednego radeonka 4870 i pograj sobie na nim w Simsy.

3x HD4870x2 heh dobre, żebyś Ty w pełni jedną wykorzystał to będzie sukces. :slight_smile:

nie da się wsadzić 3 kanapek :stuck_out_tongue_winking_eye: