Nvprofileupdater64; wykorzystanie dysku 100%

FRST: http://wklej.org/id/3327421/
Addition: http://wklej.org/id/3327422/
Shortcut: http://wklej.org/id/3327424/

W monitorze zasobów zauważyłem, że pojawił się jakiś nvprofileupdater64. Myślałem, że to coś związane z kartą graficzną, ale na necie widzę to jest to jakiś trojan. Prosiłbym o pomoc w usunięciu.
Laptop po starcie ma problem z wykorzystaniem dysku 100% przez dłuższy czas, głównie wykorzystuje go svchost.exe (LocalSystemNetworkRestricted), ale nvprofileupdater64 też tam widziałem przez kilkadziesiąt sekund.

f.txt (2,4 KB)

Zrobiłem wszystko.
Tylko że NvProfileUpdater64.exe dalej pojawia się w monitorze zasobów. To jest wirus czy normalny program?

To jest od Nvidii. http://www.freefixer.com/library/file/NvProfileUpdater64.exe-252829/

Ok dzięki. W google na hasło nvprofileupdater64 wszystkie wyniki były takie, że to wirus, stąd moje obawy, że to mi używa dysk w 100%. No to mam już wszystko dobrze, dysk dalej w 100% przez kilkanaście/dziesiąt sekund jest po uruchomieniu ale to już chyba w innym dziale będę szukać pomocy i w internecie.

1 polubienie

Odznacz go w- autoruns- zakładka- Scheduled taks i restart systemu
dodatkowo odznacz Usługę telemetryczną Nvidia ->Większość użytkowników, którzy korzystają z komputerów z kartami graficznymi Nvidia, prawdopodobnie nawet nie wie, że są śledzeni przez oprogramowanie. Usługa telemetryczna Nvidia działa w tle podczas logowania użytkownika, a dodatkowo raz dziennie.