NVU i skrypt wysyłania e-mail/a

Witam .Zakupiłem template pod strone internetową ,wszystko co potrzebuje ukończyłem niemal w 90 % gdyż została mi ostatnia rzecz . Utworzyłem podstrone o nazwie application .Chce aby znajdowało się w niej pole(tabela) gdzie można wpisywać dany tekst ,a pod tym button który wyżej wpisany tekst wyśle na podany przez nas e-mail .

Mógłby ktoś wytłumaczyć jak tego dokonać lub wysłać skrypt odpowiadający za to działanie ?

Piszesz zwykły kod HTML w pliku szablonu, a w kodzie obsługującym formularz sprawdzasz czy został wciśnięty przycisk np. “Wyślij”, jeżeli tak do przyporządkowujesz do zmiennych zmienne tablicowe $_POST, sprawdzasz poprawność wpisanych danych, jeżeli są OK, stosujesz funkcję mail().

Nie za bardzo rozumiem :wink: gdzie dokładnie przypisać kod html ? jako pole tekstowe utworzyć tabele, jak powiązać ją z przyciskiem wyślij ?

Tu masz podstawy tworzenia formularz.

http://www.kurshtml.boo.pl/html/wstep,formularze.html

Masz pliki tempaltów, więc stwórz dodatkowy plik z kodem formularza, w logice obsługującej formularz musisz sterować zmiennymi. W jakim języku masz napisaną tą stronę ?

Wygenerowałem takowy kod html .tyle, że gdzie tu zamienić na mój email .Żeby po naciśnięciu Send application wysłało na mój email ?

<

form action="/cgi-bin/chfeedback.pl" method="post">

| Name: | |
| e-mail address: | |
| Application Content |
| |

[/code]

w tym pliku

/cgi-bin/chfeedback.pl

tyle, że nigdzie takiego pliku nie mam :wink:

kod wygenerowałem tutaj http://www.thesitewizard.com/wizards/feedbackform.shtml

jeżeli można to prosze o kontakt gg 9227495

Sam podałeś taki plik w parametrze ACTION formularza, więc założyłem że masz taki plik utworzony.

http://www.kurshtml.boo.pl/html/wyslani … larze.html

Zamieniłem na moje informacje wklepałem w nvu na php code i nic :frowning: sparwa dla mnie bardzo pilna .prosze o kontakt gg 9227495

<?php

if (count($_POST))

{

	////////// USTAWIENIA //////////

	$email = 'adres e-mail gdzie wysłać formularz';	// Adres e-mail adresata

	$subject = 'temat';	// Temat listu

	$message = 'Dziękujemy za wysłanie formularza';	// Komunikat

	$error = 'Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza';	// Komunikat błędu

	$charset = 'iso-8859-2';	// Strona kodowa

	//////////////////////////////


	$head =

		"MIME-Version: 1.0\r\n" .

		"Content-Type: text/plain; charset=$charset\r\n" .

		"Content-Transfer-Encoding: 8bit";

	$body = '';

	foreach ($_POST as $name => $value)

	{

		if (is_array($value))

		{

			for ($i = 0; $i < count($value); $i++)

			{

				$body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value[$i]) : $value[$i]) . "\r\n";

			}

		}

		else $body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value) : $value) . "\r\n";

	}

	echo mail($email, "=?$charset?B?" . base64_encode($subject) . "?=", $body, $head) ? $message : $error;

}

else

{

?>



Tutaj umieść wszystkie pola formularza



<?php

}

?>

Po prostu tak przepisałeś ?? No dobry jesteś :))

Próbuje wepchnąć php na stronke .html .Aktualnie wykonuje na komputerze w nvu ,po zakończeniu mam zamiar przenieść na ftp

Po prostu … ehh …

  1. Plik z kodem PHP powinien mieć rozszerzenie *.php

  2. Kod PHP wykonywany jest po stronie serwera, konieczne jest uruchomienie serwera WWW wraz z interpreterem PHP np. Vertigo

http://vertrigo.sourceforge.net/?lang=pl

  1. nvu to edytor typu WYSWYG a nie środowisko uruchomieniowe jakiejkolwiek strony www. (kod wykonuje się w Twojej przeglądarce internetowej)

ojj… myślę, że to robota nie dla mnie :smiley: .A jeżeli wysłałbym Ci tą podstrone to mogłbyś tam umieścić taki formularz ? chodzi tylko o

Your e-mail adress:

application content :

Submit (i ma wysłać treść podania na mój e-mail )

To jak Ty chcesz napisać stronę internetową ??? !!

Mam gotowy template strony .Jak wstawiam na ftp to wszystko pracuje jak należy, ale zamarzyło mi się mieć tam formularz

Podałem Ci linka do kursu gdzie masz dokładnie opisane jak zrobić formularz. Po prostu zastosuj się tylko do wskazówek tam napisanych.

eh to juz sobie podaruje ten formularz .mimo to dzieki za pomoc