O 1 napęd CD/DVD w Moim Komputerze za dużo

Witam. Od dawna, od czasu kiedy miałem Deamon Tools (chyba) w Moim Komputerze jest o jeden napęd za dużo. Nazywa się: Stacja dysków DVD (E:). Oprócz niego mam D i F, które są rzeczywistymi napędami i działają jak trzeba. Ten E mi jakoś nie przeszkadza ale jest chyba zbędny i chcę się dowiedzieć czy mogę go usunąć i jeśli tak, to jak.

Daemon Tools jest to wirtualny napęd, on dodaje 1,2,3 lub 4 dodatkowe napędy.

Wystarczy odinstalowac Daemon’a

na moje oko to wirtualny dysk

Deamona już dawno nie mam.

Dodane 18.01.2009 (N) 20:47

we właściwościach, jak wejdę w sprzęt to przy nim jest nazwa: bj9295rxhu711s SCSI CDRom Device

a moze to on programu Nero lub Alcohol 120%

masz cos takiego ?

A może coś innego do obrazów?? Poszukaj w Dodaj/Usuń programy

Mam Nero.

Dodane 18.01.2009 (N) 20:52

Oprócz Nero 7 nie mam nic z tego typu programów. To nie jest żaden wirus, logi mam czyste (dzisiaj sprawdzane w innej sprawie) :slight_smile:

no to od nero może instalowales ImageDrive

Jeśli ImageDrive byłby w “Dodaj/Usuń programy” to go nie mam. Pierwsze słyszę tą nazwę :stuck_out_tongue:

Dodane 18.01.2009 (N) 20:55

Tak to wygląda w Moim Komputerze: http://s4.zapodaj.net/images/56198215.jpg

bochen9 , otwórz aplikację Nero 7 ImageDrive i odhacz pozycję “Enable drive”, która zaznaczona jest na -> tym screenie, po czym kliknij na OK.

Nie mam (albo nie mogę znaleźć) Nero 7 ImageDrive…

bochen9 , otwórz Nero 7 i w głównym oknie programu rozwiń listę “Aplikacje” (Applications).

Nero 7 ImageDrive powinien znajdować się na liście. Ewentualnie przesuń listę w dół.

Znalazłem. Pomogło! Dziekuję :smiley:

Teraz mam jeszcze jedno pytanie: zostały mi napędy D i F. Chciałbym zmienić nazwę (literę) stacji F na E. Czy i jak można to zrobić?

bochen9 , wejdź w:

Start -> Uruchom -> wpisz: diskmgmt.msc

Na dole okna będziesz miał dostępne urządzenia (dyski i napędy).

Kliknij PPM na napędzie i wybierz “Zmień literę dysku i ścieżki”.

Witam ponownie. Dzisiaj po wejściu w Mój Komputer zobaczyłem coś takiego: http://s4.zapodaj.net/images/4551629.jpg

Od czasu usunięcia tamtego dysku i zmiany litery pojawiły się same z siebie nowe I, J, K, L… Co się dzieje i co zrobić? Pomocy xD

Mi się wydaje że to napędy wirtualne od jakiegoś programu do montowania obrazów płyt.

Nie mam żadnego tego typu programu. Nie mam tez już tego programu od Nero.