O/C a płyta główna, zmiana płyty głównej

Witam!

Ostatnio zacząłem trochę bawić się w O/C. Na początek podam moją konfigurację sprzętową i przejdę do pytań.

Płyta główna: ASUS P5K

Procesor: C2D E6750 2.66GHz

Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 + pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5

Karta graficzna: Palit GeForce 8600GT sonic+

Ram: 2x GEIL DDR2 2048 MB Black Dragon / 800 (Dual 2 x 1024 MB) = w sumie 4GB

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

Procesor bardzo ładnie mi się kręci do 3,5GHz, jednak mam problem z pamięciami. Nie chcą iść więcej niż 880MHz, a z tego co wiem, to one spokojniutko powinny do 950MHz kręcić. Gdzieś przeczytałem, że to może być wina płyty głównej, która sobie po prostu nie daje rady z nimi. Jeżeli już dam więcej MHz pamiątkom, to komputer ma straszne problemy ze wstaniem, a jak już wstanie, to wywala mi błąd O/C. Tak więc może być to wina mojej płyty głównej? Dodam jeszcze, że na pamięciach GEIL DDR2 2048 MB Ultra / 800 (Dual 2 x 1024 MB), CL4 występowało dokładnie to samo.

Czy wypada zmienić płytę główną? Jeżeli tak, to na jaką? Powiem, że po głowie chodzi mi Foxconn P35A-S. Czy na niej pamiątki powinny się wykręcić jak trzeba? Czy ten foxconn dobrze by obsługiwał resztę moich podzespołów?

Proszę o pomoc i porady.

Co do pamięci. Powinien pomóc Vmod(zwiększenie napięcia) oraz zwiększenie timingów(opóżnień pamięci). Mógłbyś podkręcić jeszcze podkręcić kartę kraficzną, bo Sonic+ bardzo ładnie kręci.

kartę graficzną podkręciłem. Natomiast zwiększanie napięć pamięciom i zwiększanie timingów nic niestety nie daje i dlatego zastanawiam się, czy to płyta główna sobie po prostu rady nie daje?

Albo ram sobie nie daje rady, Geile nie są za dobre do o/c.

tak jak napisałem wyżej: (…) na pamięciach GEIL DDR2 2048 MB Ultra / 800 (Dual 2 x 1024 MB), CL4 występowało dokładnie to samo.

a poleca ktoś w ogóle Foxconna P35A-S?

Bardzo dobra płyta.

na tej płycie ramy by lepiej się wykręciły?

Używałeś tych samych dzielników?

Zobacz co dzieje się po zmianie dzielników, ostrożnie dotknij kości (dotykaj tylko kostek, wcześniej się uziem, lub może znasz kogoś z pirometrem) zobacz jakie mają temperatury, 4x1 mogą się grzać, jedna od drugiej.

Czy lepiej będą się kręcić to nie wiadomo oc to loteria.

tak, są podkręcane identycznie, niczym się nie różnią.