O.C. C2D E8200 co i jak?

Mam procesor Intel Core 2 Duo E8200 i chciałbym z niego coś wyciągnąć. Na razie udało mi się dojść do 3,2GHz przez podkręcanie szyny do 400MHz. Chciałbym się pobawić trochę napięciem ale nie wiem ile i do jakiej granica można bezpiecznie, prosiłbym o jakieś wskazówki, uwagi, przykłady i może jakieś swoje wyniki.

Poczytaj to: http://www.frazpc.pl/artykuly/578/45NM/ … /DUO/E8200

i to viewtopic.php?f=19&t=219181&p=1449572&hilit=ch%C5%82odzenie+do+8200#p1449572

Da rade więcej.

jonek29 ,

jeśli masz ten zasilacz co w podpisie to lepiej daruj sobie podkręcanie, tak będzie lepiej dla Twojego sprzętu.

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 14:15 został dopisany post przez Paweł0303

jonek29 ,

jeśli masz ten zasilacz co w podpisie to lepiej daruj sobie podkręcanie, tak będzie lepiej dla Twojego sprzętu.

A czy to normalne że jak nic nie robie (nie obciążąm proca) to mnożnik spada z 8 do 6 a wraz z tym częstotliwośc??

Tak normalne, jest to oszczędzanie energii.

Aha już myślałem, że jakiś błąd. Podkręcałem napiecie z 1,24 na 1,35V i nic

Taktowanie się nie zmienia :frowning:

Zmiana napięcia nie ma wpływu na taktowanie, tylko na stabilność systemu.

PS. wymień zasilacz, bo szybko pójdzie z dymem.

Z tego co syłyszałem to Feel III w porównaniu do Feel I który palił kompy, jest lepszy, polecany przez kilka osób na tym forum :slight_smile: Ale niedługo wymienie na jakiegoś Chiftec’a 400-500W to się pobawie oc.

Ja chciałbym się podpiąć pod ten temat iż sam chcę podkręcić sobie e8400 na płycie DFI LanParty LT P35-T2R ,GoodRAM PRO DDRII 2GB/900 (2 x 1GB) CL5 ,zasilacz Enermax PRO82+ 525W ATX PFC i na boxowym chłodzeniu . Wystarczy jak ustawię FSB na 390 Mhz ?? Czy moszę zmieniać coś z napięciami i ramem?? i Czy box wystarczy??

Mi BOX’owe wystarcza. Ustaw na początek FSB na 400MHz i sprawdź go Super PI. Jeśli będzie stabilny daj FSB na 425MHz i VCore na 1,29V. U mnie na takim napięciu jest już 3,4GHz u ciebie będzie już 3,82GHz.

A przy 400mhz FSb dać mu jakie napięcie??

Kto go poleca?! W którym miejscu?! :x To, że lepszy, to fakt, ale nie i tak się nie nadaje do takich podzespołów, jakie ty posiadasz, kolego.

Wdziałem gdzieś na forum, już nie pamiętam gdzie.

A dlaczego nie nadaje się do moich podzespołów, są za dobre?? :smiley:

Mam kilka pytać odnośnie tej wypowiedzi z FrazPC:

1.Co to jest GTL i gdzie się je ustawia??(W wikipedi nie znalazłem)

2.Czy VTT to dodwanie napięcia do FSB?? U mnie w BIOSie jest taka funkcja: FSB Overvoltage i mogę w niej dodać np. 0,1V 0,2V lub 0,3V.

U mnie przy podkręceniu FSB na 430MHz już Windows się nie odpala, dochodzi tylko do BIOS, probowałem zmieniać napieći od 1,300 do 1,35250 i nic.

No to widzisz, zasilacz pewnie nie wyrabia i dlatego przy FSB 430 nie wejdziesz do Windy. I tak, jak napisałeś, twoje podzespoły są za dobre do tego gniota. Zbyt prądożerne.

Aha, a jaki zasilacz mi polecisz za 150-200 zł?

OCZ 500W

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 19:42 został dopisany post przez Błażej

OCZ 500w

Do 150zł Modecom MC 400W, do 200zł OCZ 500W.

no, za 150 zł to ja już bym wziął Chiefteca Green Angel, poniżej faktycznie modecoma, ale 350W, do 200 bezwzględnie OCZ StealthXStream

To w takim razie jaka jest różnica między Modecom MC a Modecom Fell III 400 W??

Bardzo duża na korzyść MC. ModeCom MC robi ta sama firma co Amacrox i kiedyś Fortrony, ich podzespoły (w tym przypadku zasilacze) są bardzo ddobrej jakości, wytrzymałości i stabilności. O Feelach tego nie można powiedzieć. Bierz tak jak Ci wyżej napisałem do 150zł Modecom MC 350/400W do 200zł OCZ SXS 500W.