O/C Palit Radeon HD 2600 Pro Sonic

(Darth ReX) #1

Witam, otóż mam dziwny problem, mianowicie, gdy podkręcę tą kartę, to wszystko działa w porządku, ale tylko przez kilka minut. Po tych kilku minutach znika obraz, jest czarno. Ale żadnych artefaktów nie ma! !!

(D@widoS) #2

Prawdopodobnie zasilacz nie wyrabia, albo karta się przegrzewa.

(Mandrasik17) #3

moim zdaniem się przegrzewa zjdż może troche z taktowań

(Virek1987) #4

To są raczej typowe objawy tego że zasilacz nie wyrabia. więc bez zbędnego gadania zapytam jaki masz zasilacz? Podaj markę i model.

(Mariosti*) #5

W opisie widać "Q-Tec 300W" :]

(Virek1987) #6

Rzeczywiście nie zauważyłem :). Hmm 300W właśnie to może być za mało do OC. Proponuję jakiś markowy zasilacz 350W bo Q-tec raczej dobrym wyborem nie będzie a przynajmniej ja o tej marce nic dobrego nie słyszałem :).

(klopas) #7

za wysokie ustawienia dla rdzenia (Core)

(Mariosti*) #8

Pisał że nie wywala artefaktów, więc raczej przegrzewanie/zasilacz są problemem...

(klopas) #9

przecież arty się pojawiają po przegięciu z pamięciami...

a rdzeń kręci się aż do wyłączenia się kompa...

(Emilmlo) #10

Przy przegięciu z rdzeniem też.

Pierwsze słyszę aby kręcić rdzeń aż do wyłączenia się kompa :o

(Błażej) #11

Niezłe bzdur Klopas

Ile ten twój radek miał na def ustawione?

Po podkręceniu odpal jakiegoś smarka i jak odrazu wywali to zejdz z taktami

(Darth ReX) #12

Właśnie chodzi o to, że ta karta jest bardzo chłodna i bez problemu podkręca się to do tych wartości. Obstawiałem właśnie zasilacz... Jak będę wymieniał procesor to zaopatrzę się pewnie w modecoma mc 350w :smiley:

Nieprawda, podkręcałem już poprzedniego radeona 9250 i wiem, że rdzeń wywala inne rodzaje artów od ramu, ale wywala. Moja karta jest chłodniutka, w stresie ma 45 stopni! !!

(Balymp) #13

Witam

Tez mam ten sam problem i na 99% są to niedopracowane sterowniki (dokładnie jest to problem z jednoczesnym wyświetlaniem 2D i 3D - niedopracowanie z Direct X)... jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Radeon HD 2600 PRO 512mb w wersji AGP. Jedyne sterowniki które jako tako działają to najnowsze omegi. Testowałem 4 zasilacze i powiem szczerze że o dziwo 450W miała więcej artefaktów niż 370W :/. Więc definitywnie wykluczam winę zasilacze. Bios płyty też wgrywałem nowy i nic nie pomogło. Ilość sterowników które instalowałem jest obłędna i na niektórych karta wogle nie chciała działać mimo iż były dedykowane dla tej serii. Karta ta zachowuje się dziwnie bo była przekładana na 3 różnych kompach i znów ręce mi opadły gdy na najgorszym (najstarszym) zadziałała w 100% poprawnie. Więc jest to trochę loteria jak będzie ona działać akurat z waszym kompem. Teraz kilka "tricków" które chodź są doraźne!!!

• w czasie gry wejdź do ustawień graficznych gry i zmień ustawienia odświeżania (w moim przypadku najczęściej pomaga 75mhz)

• w czasie gry wejdź do ustawień graficznych gry i zmień ustawienia anytanalising (tu to już całkiem sie gubię bo karta lubi jak się go włącza i wyłącza)

• w czasie gry wejdź do ustawień graficznych gry i zmień ustawienia odświeżania rozdzielczości (w moim przypadku działa ok od 1024x768 i wzwyż)

Niestety wadą tych rozwiązań jest to iż zazwyczaj są one jednorazowe i trzeba je powtarzać każdorazowo po odpaleniu gry :sciana: (czasem kilkakrotnie trzeba sprawdzać różne konfiguracje w/w sposobów by usunąć wszystkie z nich!). Mi jak i również pozostałym posiadaczom pozostaje czekanie na kolejne wersje sterowników od omegi... te od producenta są kilkakrotnie gorsze i na nich niemożliwe jest cieszenie się grą bez błędów.

(Darth ReX) #14

Taa??? A ściągnąłeś najnowsze Catalysty? Podaj model, może to wina fizycznego uszkodzenia karty... Ale najlepiej zamień tą kartę na wersję z 256 mb ale DDR3 (wnioskuję że masz ddr2). Polecam mojego palita, jak chcesz ją podkręcać

(fiero) #15

Nie porównójcie 2600 PCIE z AGP. Wersje kart na AGP to poprostu straszny niewypał ATI pod względem sterowników. Karta sama w sobie jest ok ale ludzie mają ogromne problemy z zainstalowaniem jej.

(Balymp) #16

na najnowszych catalyst woglę nie działa [-X co do fizycznego uszkodzeni zgodziłbym się że jest to możliwe ale na jednym z testowanych komputerów wszystko było w porządku więc to zaprzecza tej torii... moje łącze AGP też ma sie dobrze bo stara karta działa OK. Na Viscie nie ma tego problemu ale jakoś nie mam myśli samobójczych i nie instaluje tego systemu [-o<

(Darth ReX) #17

Wiesz co??? Radzę ci - wyp... tą kartę kup se na allegro za psie pieniądze x1950 - na pewno nie pożałujesz

(Goodprogram) #18

jak dla ciebie 500,-(jeśli chodzi o agp) i około 350,- (pci-e) to psie pieniądze to ja dziękuje :shock:

(Darth ReX) #19

Ojjj... Nie wiedzialem, że jest aż taki rozdźwięk między agp a pci-e... Ale popatrz, za obecną kartę dostał ze 200, dołożyłby trochę i miałby x1950... gdyby ta karta nie kosztowała na agp aż 500 zeta...

(Hakerus123) #20

http://secretsofforex.blogspot.com/ zobaczcie tutaj . radeon HD 2600 Pro rozwiązany problem