O/C Palit Radeon HD 2600 Pro Sonic

Witam, otóż mam dziwny problem, mianowicie, gdy podkręcę tą kartę, to wszystko działa w porządku, ale tylko przez kilka minut. Po tych kilku minutach znika obraz, jest czarno. Ale żadnych artefaktów nie ma! !!

Prawdopodobnie zasilacz nie wyrabia, albo karta się przegrzewa.

moim zdaniem się przegrzewa zjdż może troche z taktowań

To są raczej typowe objawy tego że zasilacz nie wyrabia. więc bez zbędnego gadania zapytam jaki masz zasilacz? Podaj markę i model.

W opisie widać “Q-Tec 300W” :]

Rzeczywiście nie zauważyłem :). Hmm 300W właśnie to może być za mało do OC. Proponuję jakiś markowy zasilacz 350W bo Q-tec raczej dobrym wyborem nie będzie a przynajmniej ja o tej marce nic dobrego nie słyszałem :).

za wysokie ustawienia dla rdzenia (Core)

Pisał że nie wywala artefaktów, więc raczej przegrzewanie/zasilacz są problemem…

przecież arty się pojawiają po przegięciu z pamięciami…

a rdzeń kręci się aż do wyłączenia się kompa…

Przy przegięciu z rdzeniem też.

Pierwsze słyszę aby kręcić rdzeń aż do wyłączenia się kompa :o

Niezłe bzdur Klopas

Ile ten twój radek miał na def ustawione?

Po podkręceniu odpal jakiegoś smarka i jak odrazu wywali to zejdz z taktami

Właśnie chodzi o to, że ta karta jest bardzo chłodna i bez problemu podkręca się to do tych wartości. Obstawiałem właśnie zasilacz… Jak będę wymieniał procesor to zaopatrzę się pewnie w modecoma mc 350w :smiley:

Nieprawda, podkręcałem już poprzedniego radeona 9250 i wiem, że rdzeń wywala inne rodzaje artów od ramu, ale wywala. Moja karta jest chłodniutka, w stresie ma 45 stopni! !!

Witam

Tez mam ten sam problem i na 99% są to niedopracowane sterowniki (dokładnie jest to problem z jednoczesnym wyświetlaniem 2D i 3D - niedopracowanie z Direct X)… jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Radeon HD 2600 PRO 512mb w wersji AGP. Jedyne sterowniki które jako tako działają to najnowsze omegi. Testowałem 4 zasilacze i powiem szczerze że o dziwo 450W miała więcej artefaktów niż 370W :/. Więc definitywnie wykluczam winę zasilacze. Bios płyty też wgrywałem nowy i nic nie pomogło. Ilość sterowników które instalowałem jest obłędna i na niektórych karta wogle nie chciała działać mimo iż były dedykowane dla tej serii. Karta ta zachowuje się dziwnie bo była przekładana na 3 różnych kompach i znów ręce mi opadły gdy na najgorszym (najstarszym) zadziałała w 100% poprawnie. Więc jest to trochę loteria jak będzie ona działać akurat z waszym kompem. Teraz kilka “tricków” które chodź są doraźne!!!

  • w czasie gry wejdź do ustawień graficznych gry i zmień ustawienia odświeżania (w moim przypadku najczęściej pomaga 75mhz)

  • w czasie gry wejdź do ustawień graficznych gry i zmień ustawienia anytanalising (tu to już całkiem sie gubię bo karta lubi jak się go włącza i wyłącza)

  • w czasie gry wejdź do ustawień graficznych gry i zmień ustawienia odświeżania rozdzielczości (w moim przypadku działa ok od 1024x768 i wzwyż)

Niestety wadą tych rozwiązań jest to iż zazwyczaj są one jednorazowe i trzeba je powtarzać każdorazowo po odpaleniu gry :sciana: (czasem kilkakrotnie trzeba sprawdzać różne konfiguracje w/w sposobów by usunąć wszystkie z nich!). Mi jak i również pozostałym posiadaczom pozostaje czekanie na kolejne wersje sterowników od omegi… te od producenta są kilkakrotnie gorsze i na nich niemożliwe jest cieszenie się grą bez błędów.

Taa??? A ściągnąłeś najnowsze Catalysty? Podaj model, może to wina fizycznego uszkodzenia karty… Ale najlepiej zamień tą kartę na wersję z 256 mb ale DDR3 (wnioskuję że masz ddr2). Polecam mojego palita, jak chcesz ją podkręcać

Nie porównójcie 2600 PCIE z AGP. Wersje kart na AGP to poprostu straszny niewypał ATI pod względem sterowników. Karta sama w sobie jest ok ale ludzie mają ogromne problemy z zainstalowaniem jej.

na najnowszych catalyst woglę nie działa [-X co do fizycznego uszkodzeni zgodziłbym się że jest to możliwe ale na jednym z testowanych komputerów wszystko było w porządku więc to zaprzecza tej torii… moje łącze AGP też ma sie dobrze bo stara karta działa OK. Na Viscie nie ma tego problemu ale jakoś nie mam myśli samobójczych i nie instaluje tego systemu ![-o<

Wiesz co??? Radzę ci - wyp… tą kartę kup se na allegro za psie pieniądze x1950 - na pewno nie pożałujesz

jak dla ciebie 500,-(jeśli chodzi o agp) i około 350,- (pci-e) to psie pieniądze to ja dziękuje :shock:

Ojjj… Nie wiedzialem, że jest aż taki rozdźwięk między agp a pci-e… Ale popatrz, za obecną kartę dostał ze 200, dołożyłby trochę i miałby x1950… gdyby ta karta nie kosztowała na agp aż 500 zeta…

http://secretsofforex.blogspot.com/ zobaczcie tutaj . radeon HD 2600 Pro rozwiązany problem