O\C Pentium 2.4 Ghz przy temp 58 stopni w stresie

Moge go podkręcić przy tej temp?

Nie ryzykowałbym…

Możesz kupić dobry coolerek…wyczyścić procek i nałożyć jakąś dobrą pastę termo przewodzącą (Arctic Silver 5 lub Ceramique)

Wtedy podaj temperature…

Już to zrobiłem nałożyłem Arctic Silver 5 ,a chłodzenie mam te http://pclab.pl/art15400-3.html

A procek był już kręcony??

Bo trochę duża ta temperatura…

Nigdy nie był krecony kiedys na boxowym colerze próbowaliśmy do 2.66 ghz to nie chciał sie włączyć.

Temperatura normalna.

Pentiaki to grzałki więc duża temp. będzie przy nich zawsze.

Chyba nic sie nie stanie przy podkręcaniu dopiero przy 85 stopniach włacza sie spowalnianie

Przy 85 stopniach to wylącza się komputer. Wiem bo sam mam P4 2.4 GHz (chociaż Prescotta). W trakcie normalnej pracy u mnie też jest 50 st. ale podkręciłem o niecałe 200MHz i jest niemal tak samo.

Ja mam P4 2.8 Prescott podkręconego do 3.0 i w spoczynku ok. 40 a w stresie 60. Ale zanim pierwszy raz zdecydowałem się wyczyścić radiator z kłębów kurzu to miałem ponad 70.

Ja mam porządek w komputerze większy niż w półce na odzież takżed u mnie kurzu nie znajdziecie

masz za duza temp. jak dla northwooda, to nie celina co sie grzeje…

inna sprawa, jakie fsb, jakie fsb/mem ratio? jaki mnoznik na procu?

nie znasz odpowiedzi na pytania, to jak chcesz podkrecac cokolwiek…

z tego co pamietam , to pewnie jest 2.4/512/400/1.5v,wiec fsb na 133, fsb/ram 3:2, ewentulanie timingi na pamieciach poluzuj i powinny pojsc na 1:1,czyli na 533

teoretycznie ,przy dobrym A/C powinien stabilnie chodzic na 3.2ghz(24x133),oczywiscie po 2 dniach morderczych testow-prime,memtest itp.

moim zdaniem nie dasz rady, za malo czytasz :slight_smile:

Podkręciłem na 2.6 ghz i temperatura jest ta sama co wcześniej.

tylko widzisz , ja mam 20st. mniej na tym samym rdzeniu :slight_smile:

chlodzenie to zmodyfikowany box,wiec zadna rewelacja… ~60C mialem na 2.66ghz (20x133 po o/c),tyle ze pamieci mnie ograniczaja i wiecej nie wycisne a zmieniac chlodzenie-jakis scythe- jest nie oplacalne do tego rzecha …

ty podkreciles o 200mhz i spodziewasz sie cudow?

poza tym, czym mierzysz temperature,miernikiem czy programem-te sa zawsze obarczone bledem,zwlaszcza w przypadku starszych plyt i prockow…