O co chodzi w 64 bit'owych wersjach programow?


(chrucik) #1

Siemka mam pytanie .... Spotkalem sie z wieloma programami ktore sa w 64 bit'owych wersjach ... Stad moje pytanie o co w tym chodzi ..... Wytlumaczcie jak laikowi !!


(putineq) #2

Witam,

64 bitowe programy są szybsz :D(wytłumaczyłem jak laikowi:pp). To taka nowa technologia, starsze programy opierają się o tech. 32-bitową. Naprzykład jest nowa wersja Windowsa XP Pro 64 Bit niestety tylko po Angielsku ale wydaje mi się, że to nie problem. Są też pogłoski że Microsoft zrezygnuje z 32 Bitowych Wersji Visty. Jeśli chcesz mieć system 64-bitowy musisz mieć procesor z obsługą 64-bitowych instrukcji, np. Amd Athlon 64 albo Athlon XP 64. Ja mam Intel Pentium d 830 z obsługą 64-bitowych instrukcji ale jak dotąd się w to nie bawiłem chociaż mam 64-bitową dystrybucje Windowsa XP.


(:: MARIO ::) #3

a szybsza winda 64?


(Dinusia40) #4

TAK!

Osobiście kupiłem płyte Gigabyte na sockecie 939 i obsługuje 64bit.

Sciągnołem XP’ka 64 bitowego, zainstalowałem i wszysko chodzi tylko np. ACDSee nie zainstalował bo aplikacja chodzi na 32bitach. Dlatego nie warto zawracac sobie głowy jak narazie.


(Airborn) #5

:o :x


(Neome) #6

chyba chodzi o patcha który zamienia xp 32 na xp 64 (tak mi sie wydaje)


#7

A widziełeś gdzieś takiego Patcha?

Kolega po prostu pirata ściągnął i tyle.


(McDracullo) #8

A słyszałeś o wersji darmowej Windowsa do testów? Która chodzić bedzie przez 180 dni bodajże. ;]

Winda 64 ma system wow który konweruje 32 bity… więc nie wiem dlaczego nie chodził Ci ACDSee… ale to napewno nie tego wina.