O co chodzi z pingami?

Witam

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z pingami, bo wikipedia mi za dużo nie mówi.

I o co chodzi, gdy z serwerów SA-MP (San Andreas Multi Player) gta.net.pl zostaję wyrzucona za ‘High Ping’?

Z góry dziękuję

To jest jakby opóźnienie. Coś na styl fps. Im więcej masz pingu tym gorzej bo muli itp. Ping ci rośnie gdy masz np skype on, gg on itp

Aha. Czyli jak wszystko wyłączę, to będzie gitez?

Dodane 15.03.2009 (N) 16:52

A jak to jest a Antywirusem? Mam KIS 2009

Ping to opóźnienie jakie masz do danego serweru mierzone w ms. jeśli masz wysoki ping powoduje to lagi czyli ściny. A dla innych graczy widząca twoją postać w FPS poruszasz sie nienaturalnie skaczesz z miejsce w miejsce co oczywiście psuje rozgrywkę :wink:

właściwie każde oprogramowanie które korzysta z sieci ma wpływ na twój aktualny ping, jeżeli kaspersky nie będzie w tym czasie pobierał aktualizacji to raczej zerowy będzie miał wpływ na pingi

Tak właściwie ping to program, który mierzy opóźnienie (tzw. lag).

no nie tylko do mierzenia opóźnienia ale przede wszystkim do testowania, diagnozowania łącza, do tego głównie został stworzony

ping to nie zaden program ,ale tak zwany rout sygnalu ( sygnal :slight_smile: ) … dzieki czasu w jakim serwer zwraca odp mozna obliczyc predkosc polaczenia

sieciowego …

No to i ja co dorzuce ^^No to i ja co dorzuce ^^

KIS to bodajże Kaspersky Internet Security-czyli firewalla ma, a ten filtruje i sprawdza każdy pakiet na obecność “złośliwego kodu” no i prawdopodobnie w jakimś tam mniejszym stopniu może zwiększać pingi(niewiele).

KIS to bodajże Kaspersky Internet Security-czyli firewalla ma, a ten filtruje i sprawdza każdy pakiet na obecność “złośliwego kodu” no i prawdopodobnie w jakimś tam mniejszym stopniu może zwiększać pingi(niewiele).

Czyli jednak ping swego rodzaju programem jest, ale już napewno nie jest do mierzenia prędkości połączenia czyli ogólnie Twój post Ci niewyszedł no może poza sygnałem/impulsem.

Najlepiej to google>ping>szcześliwy traf i wikipedię poczytaj.

Komputer “puszcza” pakiet do danego serwera(jeżeli podajesz adres www to ten pakiet jeszcze musi polecieć do serwera DNS aby przetłumaczyło adres na adres IP)>komputer odbiera pakiet>puszcza inny z danymi, że go odebrał>jak dotrze do początkowego komputera to wtedy wyświetla w jakiej jednostce czasu odpowiedź dostał, jednostka czasu to milisekunda(ms).

Oczywiście im szybciej tym lepiej, ping jest zakłócany w przypadku obciążenia sieci(jeżeli nie ma dostępnego pasma), obciążenia urządzeń sieciowych toteż musi poczekać na swoją kolej, dlatego podczas grania w wrażliwe gry(CS itp.) najlepiej mieć uruchomionych jak najmniej programów korzystających z Internetu, a już napewno nic nie pobierać albo pobieranie ograniczyć aby zostało dużo wolnego pasma dla gry.

Trzeba rozróżnić ping… od ICMP

ping - program

ICMP - protokół z którego korzysta ping

OT --> Kosz