O co chodzi z tym kalkulatorem

Witam
O co chodzi z tym kalkulatorkiem z win10

jak to naprawić…

W pierwszej kolejności spróbuj zaktualizować albo odinstalować i zainstalować ponownie Kalkulator Windows w Microsoft Store.

Masz screena żeby wiedzieć co klikać :wink:

A tak kończąc z żartami, wygląda jakby się styl nie do końca załadował, wejdź w ustawienia (trzy kreski) i zmień motyw:

Tak wszystkie te czynności wykonane, tzn resetowanie, deinstalacja i nawet jakieś sprawdzanie błędów

Dzięki :slight_smile: … to muszę dodać to jeszcze raz ze sklepu, hahaha
bo wyleciał :slight_smile:
Ooo ciemny motyw działa :slight_smile: a z jasnym kłopoty nie tylko z kalkulatorkiem bo i sklep ma problemy z wyświetlaniem

To jest ogólnie sajgon, że MS potrafił nawet spierdzielić podstawowe aplikacje. Jako że z przyzwyczajenia często korzystam z kalkulatora w Windows (wygodnie wpisać „calc”), to w Windows 10potrafi się czasem tak namyślać, że pojawi się dopiero po 20-30s :wink:

Zostaje może kupno klawiatury co ma kalkulator pod FN + F11/F12.

I wtedy szybciej się włącza Windowsowy kalkulator, czy wusywa się z boku klawiatury ekranik z dedykowanym „fizycznym” kalkulatorem? :wink:
Na klawiaturze mam przycick „kalkulatora”. Wczoraj restartowałem Windows (aktualizacje…) wcisnąłem przycisk „calc” - włączał się 6s. Zamknąłem, kolejne iteracje włączają się natychmiastowo.

1 polubienie

To po aktualizacji? Też to macie czy mam szukać rozwiązania…

Nie. Może masz jakiś soft dziwny, w rodzaju Avasty, CCLeanery, automatyczne aktualizacje sterowników, deinstalery, downloadery YT itp, który instaluje inwazyjnie jakieś wynalazki w systemie. Nie widziałem takiego problemu z kalkulatorem na żadnym, normalnie działającym systemie.

o to chodzi że nie mam!
nowy system i to samo

A aktualizacje masz zrobione wszystkie? System pobrany świeży ISO?

A może jeszcze coś innego… :wink:

świeży z ISO, załamka :frowning:
jedynie podłączyłem drugi monitor, tak to czysty system z kilkoma apkami

Zupełnie nic nie instalujesz - tj. dedykowane sterowniki z jakimiś dodatkowymi aplikacjami np. od producenta k. graficznej, czy monitora?

Nie no sterowniki są ale z nimi nie było problemu od czasu ostatniej aktualizacji tzn kilka lat.
jedynie LG apka „OnScreen Control” i sterowniki ale nie wierze by to one a na nowym nie ma tego i jest to samo

Gdy sa problemy to na poczatek, pierwsza rzecza jaka sie robi to skan integralnosci plików systemowych.
Wiersz poleceń(administrator)

sfc /scannow.

P.S. Napisałeś ze uruchomiłes jakas opcje naprawy. Co konkretnie?
No i tak właściwie co teraz jest problemem?

Tak dokładnie ta opcja wyszła ok.
A problemem jest wyświetlanie w jasnym motywie przycisków wyboru w kalkulatorze (najlepiej to widać) lub sklepie gdzie nie widać opcji…

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/default-calculator-buttons-are-all-blank/601523c5-b6fb-40c9-a5c8-06f4978b43a8

Podobno jakiś Google Drive też psuje UWP:

I nowej apki nie można u niektórych używać z przypiętej ikony lub skrótu np. na pulpicie (od lat).

A Naprawa aplikacji sklepu?

Plus ewentualnie jeszcze resetowanie Microsoft Store.
Ale nie przejmuj się. To badziewie dośc często występuje i z reguły przejscie w tryb ciemny problem obchodzi.