O co chodzi z tym zdalnym pulpitem?

Założenia pomysłu znam, a przynajmniej tak mi się wydaje. Bo chodzi o to, żebym ja będąc w domu mógł mojej dziewczynie będącej 100km ode mnie zainstalować i ustawić np JDownloadera bez wielominutowych rozmów poprzez komunikator telefon itp. Tyle, że akurat w sprawach sieci jestem raczej laikiem, dlatego prosiłbym kogoś o wytłumaczenie mi tego, oraz instrukcji, jak krok po kroku połączyć się z nią. Wiem tylko tyle, że wchodzę w “Połączenie pulpitu zdalnego” w Start - > Akcesoria. A co dalej?

Od razu nasuwają się pytania, czy ona musi mieć ten sam system operacyjny co ja, czy w ogóle ta funkcja systemu spełnia swoją rolę, a jeśli nie, to jaki program jest najlepszy, w tego typu klasie, oraz informacje o instalacji i co ważniejsze łączeniu się przez niego.

Próbowałem znaleźć coś satysfakcjonującego mnie w internecie, ale niestety nigdzie nie ma czysto, po kolei napisanego co trzeba tak naprawdę zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Nowe Skype ma funkcję pokazywania zdalnie pulpitu.

Może to wystarczy dla ciebie.

A nie możesz napisać jej na mail instrukcji krok po kroku jak to zrobić (zainstalować i ustawić np JDownloadera) ?

Zobacz też tu: http://support.microsoft.com/search/def … 045&res=20

Tomik, to był przykład, nie chodzi mi o coś tak prostego jak ten przykład. Nie mam pojęcia jak to wygląda na Skype, ale nie wydaje mi się, żeby program do rozmów głosowych spełniał moje oczekiwania co do zdalnego pulpitu. Bardziej interesuje mnie ten wbudowany, bądź odrębny program do tego przeznaczony.

Witam.

Zajrzyj tutaj:

http://www.pcworld.pl/artykuly/25041/Ad … atygi.html .

Ewentualnie bardziej okrojona wersja: TightVNC; albo też wbudowane w system narzędzie Zdalny Pulpit (konfiguracja tutaj):

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/176,1 … ulpit.aspx .

Ewentualnie można poszukać czegoś tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-a … ws,45.html .

Polecam TeamViewer

http://www.dobreprogramy.pl/TeamViewer, … 13319.html

Znakomity program, darmowy, prosty z obsłudze.

Sam nie raz używałem i jestem zadowolony.

Wiesz myślę ze ten program powinien cię zadowolić:

http://www.dobreprogramy.pl/TeamViewer, … 13319.html

Jest prosty jak budowa cepa :smiley: praktycznie wszystko sam ustawia i w zasadzie nie trzeba nic instalować :lol:

Ps. program można wypróbować samemu najpierw wpisując w polu hasło : 12345

Dzięki marcin’82 i michel666pl

Na razie wypróbuję “TeamViever” ze względu na kompatybilność z systemem Windows Vista, a to właśnie jest dla mnie ważne. Niestety z tego co przeczytałem, ani wbudowany zdalny pulpit, ani “VNC” nie obsługują Windows Visty. Jak już wypróbuję, zamieszczę tu swoją opinię i polecę lub nie ;p :wink:

No program zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Jest bardzo prosty w obsłudze, jedyne co mnie dziwi to to, że instalator jest w języku angielskim, a program już w języku polskim. Jest bardzo prosty w obsłudze. posiada ciekawe funkcje, takie jak nagrywanie, ustawianie jakości obrazu, dźwięku.

Naprawdę godny polecenia.

Dzięki wilelkie wszystkim za pomoc.

Zdalny pulpit


Potrzeba udostępnienia swojej maszyny zdalnemu użytkownikowi, bądź przeprowadzenia jakiejś operacji na odległym komputerze, zmuszała jak dotąd posiadaczy domowych okienek do rozglądania się za wyspecjalizowanymi aplikacjami (jedynie serwerowe odmiany Windowsów wyposażane były w odpowiednie usługi terminalowe). Na szczęście wraz z wprowadzeniem najnowszej wersji okienek sytuacja ta uległa zmianie i teraz także posiadacze zaawansowanej wersji systemu XP mogą cieszyć się możliwościami zdalnej pracy. Windows XP Professional wyposażono już bowiem w odpowiednie usługi terminalowe i jeśli tylko zachodzi potrzeba wykonania jakiejś operacji na odległej maszynie, bądź udostępnienia własnego komputera innej zaufanej osobie, to bez instalowania zewnętrznych komponentów jesteśmy już w stanie to uczynić. Należy tu jednak podkreślić, że komplet wspomnianych udogodnień programiści z Redmond wkomponowali jedynie w obszerniejszą i droższą wersję Windows XP Professional. Home, skierowana niejako dla domowych i mniej wymagających użytkowników, nadal pozbawiona jest tych przywilejów. Niemniej jednak, także posiadacze tej uboższej wersji XP-ka nie są wcale tak do końca pozbawieni możliwości penetrowania zasobów odległego komputera. Wystarczy bowiem doinstalować tylko niewielką aplikację kliencką przygotowaną przez sam Microsoft, aby Windows mógł przejąć kontrolę nad odległym komputerem hostem (w tym wypadku host musi już jednak pracować pod kontrolą systemu wyposażonego w obsługę terminalową). Program zdalny pulpit, o którym tu mowa, instalowany domyślnie w wersji professional, ale dostępny w zasadzie także dla wszystkich wcześniejszych Windowsów, znaleźć można bądź to na stronie Microsoftu, bądź też na płycie instalacyjnej XP Professsional (w katalogu Suport\Tools - plik msrdpcli.exe). Mając już w systemie zainstalowanego klienta zdalnego dostępu, wystarczy tylko wpisać adres IP komputera nad którym chcemy przejąć kontrolę, ustawić niektóre parametry komunikacji i już możemy zarządzać odległą maszyną. Warto przy tym zaznaczyć, że protokół zdalnego połączenia używa w tym wypadku silnego, bo aż 128-bitowego szyfrowania przesyłanych danych, co powinno skutecznie zapobiec ewentualnym przeciekom. Dostęp do hosta, nad którym chcielibyśmy przejąć kontrolę, możliwy jest jednak nie tylko za pośrednictwem narzędzia "Podłączenie zdalnego pulpitu", ale i bezpośrednio z przeglądarki internetowej. W tym drugim wypadku nie będzie nas jednak chronić szyfrowane połączenie. Kontrolowany komputer musi być natomiast wyposażony w jeden ze składników internetowych usług informacyjnych IIS - nie instalowanych standardowo podczas inicjacji systemu. Więcej na ten temat znajdziesz już jednak w ramce pt. "Pod zdalną kontrolą systemu Wndows".