O co moge sie bac przy składaniu PC

O co moge sie stac przy składaniu PC samodzielnie w domu?

czy jeśli coś sie stanie to gwarancja to obejmie ?

na co trzeba zwraca uwagę przy wkładaniu procesora ?

jak podłączy zasilacz?

co sie bardziej opłaca :

samemu złozyc PC,

czy zeby złozyli go w salonie gdzie kupuje części?

opiszcie po krótce jak złozy kompa i ile to zajmuje czasu.

czego się bać? - niczego

jeśli sam coś sknocisz to gwarancja jest nieważna

był gdzieś temat z filmikami jak złożyć samemu kompa - poszukaj

viewtopic.php?t=134962&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

poradniki, na spokojnie z układaniem kabelków max 30 min

jak chcesz mieć pewność że nic nie zniszczysz to kup opaskę lub rękawiczki chroniące przed ładunkami elektrostatycznymi

samemu to wiesz że jest porządnie złożone i jest satysfakcja, bo w sklepie to jednak sobie się nie składa. Jak chcesz mieć składanego w sklepie to pilnuj żeby nie naklejali plomb na obudowie, zobacz czy kable nie są byle jak ułożone (mogą wpaść w łopatki wentyla), i sprawdź czy na pewno wstawią to co chciałeś.

Dla wprawionego hmmm mi zajmuje to ok 30min tak na spokojnie.

Jeśli będzie to uszkodzenie mechaniczne to nie. Gwarancja masz na poszczególne podzespoły.

Wszystko możesz zostać porażony prądem, może spaść śnieg no i w najlepszym wypadku po poprawnym złożeniu i skonfigurowaniu biosu oraz zworek na płycie głuwnej może ci się udać nawet uruchomić kompa.

Na odpowiednie ustawienie go względem slotu.

Wystarczy wpiąć odpowiednie wtyki do odpowiednich wejść, nie sposób się pomylić.

Jeśli patrzymy na to pod względem kosztów to oczywiście opłaca się złożyć samemu. W sklepie dopisują sobie z 200zł ale nikt ci nie powie że płacisz za to więcej bo zazwyczaj wliczają w cenę kompa zawyżając na podzespołach.

proponuje zaprosić do domu bardziej “doświadczonego” kolegę. pokaże, pomoże i wszystko będzie ok, a za drugim razem już sobie poradzisz sam bez problemów.

głównie to czego możesz bać się to tego że żle zamocujesz chłodzenie na procka,krzywo ale barzdzo mało prawdopodobne przy nowego typu socketach i chłodzeniu

Sam nie dawno składałem kompa i też panikowałem żeby czegoś nie popsuć a teraz bym cały czas składał kompy :smiley: