O co usprawnić komputer - wymienić procesor czy monitor?

Zastanawiam się nad zakupem dwóch produktów . Fundusze nie starczą na obie rzeczy .

 

Chodzi o konflikt między monitorem a procesorem :wink:

 

Aktualnie posiadam taki monitor FLATRON L1718S

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMDW12PEbSQMxgjjJczpM9_1a_-WXlheFhYzdCCCxq57Tk4z_R

Zamierzam kupić 22 calowy .

 

A teraz procesor . Posiadam AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2 CPUs), ~2.7GHz wiec najlepszy to on nie jest ;/ Zamierzam zakupic AMD Phenom II X4 940 .

 

Doradźcie co wy byście kupili :slight_smile:

 

xWezoft, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Procesor musi pasować do płyty głównej,którą posiadasz.

Podaj model płyty głównej i markę oraz moc zasilacza.

Moim zdaniem procesor byłby lepszym zakupem niż monitor.

Monitor można kupić z czasem, brałbym procesor żeby osiągnąć większą wydajność komputera. Tylko powiedz jaki masz budżet i jaki sprzęt na chwilę obecną włącznie z marką i mocą zasilacza.

Mam około 500 zł . 

 

Pamięć - 4096MB

 

Karta graficzna : NVIDIA GeForce GTX 650 Ti

 

Zasilacz : ModeCom 420W

 

I czy za takie pieniądze można zakupić procesor co by utrzymał np. Far Cry 3 przy średnich ustawieniach ?

Zasilacz : ModeCom 420W

 

Płyta głowna : AsRock N68C-GS FX

Zasilacz  do wymiany gdyż jest z czarnej listy,płyta główna z tego co widzę nie obsługuje procesora co podałeś

Ja go miłem wymienianego ok. 3 miesiące temu ;/

 

Czyli, że bez nowego zasilacza nie kupię procesora ?

Jeszcze sprawdz dokładnie jaki to jest model tego modecoma.

Bo modecomów jest kilka modeli

Jutro sprawdzę ponieważ dzisiaj nie bedę już rozbierał komputera .

 

Ale wracam do mojego pytania czy z tym zasilaczem nie moge sibie kupić procesora ?

Możesz kupić ale ten zasilacz jest słabej jakości i pewnie jest z czarnej listy i w każdej chwili może spalić podzespoły komputera