O ile więcej miejsca zajmuje Windows 8.1 od W7?

Witam.

 

Zastanawiam się nad Windowsem 8.1, ale jest pewien problem. Otóż mam niewielki dysk systemowy (SSD 32 GB, a właściwie 29,7 GB) i nie wiem czy się zmieści. Szukałem informacji na temat tego ile zajmuje W8.1, ale każdy podaje co innego. Podobno zajmuje sporo więcej miejsca na dysku od W7.

W7 mam już ze 2 lata, albo i więcej i mam jeszcze sporo wolnego miejsca (ponad 18 GB z 29,7). W8.1 opłaca mi się kupować i instalować na takim niewielkim dysku? poza systemem chciałbym tam mieć sterowniki oraz najważniejsze programy jak przeglądarka, antywirus, zapora sieciowa, odtwarzacze audio, wideo…

Windows 10 + Office + trochę aplikacji, ale prawie brak jakichkolwiek plików użytkownika i mam jeszcze około 10 GB wolnego na moim 32 GB dysku. Więc i Windows 8.1 się zmieści.

Ósemka zajmuje praktycznie tyle samo miejsca co siódemka, także bez obaw się zmieści - problem może być jak będziesz chciał zrobić upgrade bo on wymaga bodaj 20GB wolnego miejsca na dysku

8.1 w wersji 32bit zajmuje ok. 9.5GB (wgrany origin, steam (oba bez pobranych gier) i firefox + kilka lekkich programów do programowania, 0 aktualizacji).

post-118592-0-95931400-1422910044_thumb.

 

Krótko jasno i na temat 8.1 64bit bez aktualizacji

(Rohan gra wiec pomin, foldery user mam juz zapchane ale akurat interesuje cie cos innego, apek tez sporo wiec sam widzisz)

Nie ważne ile zajmuje “golas”, ważne ile będzie zajmować po czasie, a jest to wartość przeważnie do ~20GB

Pamiętaj również o przeniesieniu pliku wymiany na HDD i wyłączeniu hibernacji (koniecznie z linii komend)