O jaki internet mobilny tutaj chodzi?

Rzućcie proszę okiem na ten wpis blogowy porównujący rożne pakiety internetu mobilnego:

http://www.dobreprogramy.pl/mordzio/Int … 33546.html

  • o jaki internet mobilny tutaj chodzi?

Komórka podpięta jako modem przez usb do laptopa, w komórce karta sim?

czy:

Laptop z klasycznym modemem usb (w nim oczywiście także karta sim)?

najpierw opisany typ 1, a od

typ 2…

jedynym internetem od lat był u mnie iplus z modemem usb,stały abonament; stąd niewiedza i poniższe pytania :slight_smile:

Ten modem iplusowy, który mam, nie ma simlocka, czyli mogę mu “założyć” dowolnego operatora. Załóżmy, że chcę bez abonamentu.

Więc teraz jak się postępuje?

1.

Idę po prostu do pktu playa/orange/tmobile/ itd. i mówię, że chcę kupić ich kartę sim do modemu, który już mam, bo chcę mieć od nich internet? Tylko w pktach, czy i w kioskach?

2.

Czy sprzedają kartę sim z opłatą wysokości “starter” i pewną minimalną ilość możliwych danych do ściągnięcia w tej kwocie?

Gdzie się dokupuje dalsze internetowe doładowania? Tylko w pktach operatora?

Załóżmy, że od razu chcę podnieść ilość możliwych danych do ściągnięcia (więcej niż mam na starterze) - przy zakupie dostaję jakiś kod? Tak, jak przy tel. komórkowych? --> Jak to działa?

3.

co z obsługą modemu? póki co zainstalowany jest w laptopie dzięki sterownikom zawartym w aplikacji z http://www.iplus - więc teraz muszę ściągnąć aplikację połączeniową ze strony operatora, od którego biorę kartę sim?

dzięki z odp.

  1. karty do netu mobilnego znajdziesz w różnych miejscach, upewnij się czy twój modem nie ma blokady na karty sim innych operatorów

2 na starterach jest zawsze jakiś tam pakiet mb na start

co do reszty nie wiem

Idź do salonu play - moim zdaniem najlepsza oferta - albo do jakiegoś innego operatora. Najlepiej weź ze sobą modem. Oni ci wytłumaczą co i jak.

Jak nie chce ci się iść to odp na szybko:

1 tak

2 tak (play), doładujesz przez internet jak telefon

3 musisz się zapytać operatora czy ten modem w ogóle będzie obsługiwany.

dzięki (Tobie i wszystkim odpowiadającym).