O języku polskim na forum - [Wydzielone] Mam problem z moim komputerem

To może zgłosić to do prokuratury, albo chociaż do TVNu?

1 polubienie

Zasyfiacie komuś temat, ale co tam ważniejsze literówki… Powodzenia moderatorzy.

Teraz taka moda tutaj panuje, nie ważne co piszesz w temacie, ważne że ruch na stronie się zwiększa. W kwestii moderatorów - ja widzę tylko jednego aktywnego moderatora, reszta albo działa incognito, albo… zostawię to bez komentarza.
ps. offtop z tego wątku zgłosiłem, ale czy ktoś odważy się zrobić z nim porządek, wątpię.

2 polubienia

Wydzieliłem offtopy z oryginalnego wątku. Nie wiem czy jest sens pisania po raz któryś o tym samym, choć może tak, skoro tyle tego się pojawia.
Generalnie każdy powinien pisać poprawnie, ale cóż z tego. Redakcja odeszła od polityki 0% tolerancji, więc jest jak jest. Sam mam znacznie częściej ochotę reagować niż to robię. Dla jednych lepiej, dla innych gorzej. To trochę jak na facebooku czy w komentarzach na “jutubie” - tam każdy sam odpowiada przed sobą za to jak pisze, a moderacja wtrąca się dopiero, gdy łamane są tzw. wytyczne. Tu jest (na szczęście!) trochę inaczej, przynajmniej u mnie nie przechodzą wulgaryzmy czy obrażanie innych użytkowników. A jak gdzieś jeszcze są to proszę dać znać - zadziałam.

2 polubienia

Skoro to wydzielone, to jeszcze raz się zapytam. @januszek, co rozumiesz przez “słowotwórstwo”, “wolność słowa” i “tolerancja”?

Dziękuję za przeniesienie postów do nowego wątku, choć dla mnie właściwym miejscem dla takiego offtopu jest po prostu Kosz. Korzystając z okazji zapytam się jak obecna polityka na forum odnosi się do zabaw w moderację, jak np. w tym temacie: Zawiesza sie laptop podczas gry Sądząc po braku reakcji na zgłoszenie, wydaje mi się, że teraz wszystko jest tutaj dozwolone.

Hej,

Tak się składa, że nie tylko Ty to zgłaszałeś - jest nas przynajmniej dwóch.

Każdy może teraz pisać, co chce - czyli też bawić się w moderatora. :slight_smile: Przynajmniej po tym, co widzę w więcej niż jednym wątku.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ogólnie - tworzenie wyrazów; prawo do publicznego wyrażania własnych opinii; wyrozumiałość dla odmienności. Konkretnie - to zależy od kontekstu.

Widzę, że problem poprawnego pisania, niczym zaraza rozprzestrzenia się po całym forum, nie bacząc na działy :wink: A ja widzę to odrobinę inaczej. Generalnie, na forum powinno być tak samo, jak w prawdziwym świecie, a nie wirtualnej rzeczywistości obżerających się chrupkami grubasów, którzy włosy myją raz (oby!) w tygodniu. Kiedy rozmawia się z kimś i ten ktoś powie “załanczałem” komputer, to raczej nie robi się mu focha, tylko kontynuuje się dyskusję, prawda? Jest wiele rzeczy, na które można drugiemu człowiekowi zwrócić uwagę. W normalnym świecie, oczywiście. W internecie tak to już bywa, że czepiają się najmniejszych rzeczy, bo dzieli ich serwer portalu. Ale gdyby jeden z drugim zwrócili kilkukrotnie uwagę nadpobudliwemu idiocie w realnym świecie, to pewnie skończyliby z roztrzaskanymi mordami. Reasumując, na forum przeważają osoby pokroju Kozak w necie, piz*a w świecie.

@Direwolf Mylisz pewne rzeczy.
W prywatnych wiadomościach piszesz sobie z kolegami jak chcesz i to nie stanowi problemu, ale na forum jesteś osobą publiczną i twoje wiadomości nie ulatują drugim uchem :wink: Tematy, które są poruszane zostają też dla innych, którzy mają podobne problemy i wypada się trochę inaczej zachowywać.
Osobiście nie lubię, kiedy ktoś wtrąca się do tematu tylko po to, aby zwrócić uwagę na trywialny błąd i nic więcej do rozmowy nie wnosi, bo to tak samo stanowi o kulturze jednego, jak i drugiego, ale osobiście zdarza mi się zwrócić komuś uwagę na niechlujny styl pisania utrudniający zrozumienie.
Sam popełniam wiele błędów, ale przyjmuję krytykę jako naukę i staram się zapamiętać błąd, aby go nie więcej nie popełniać, zamiast strzelać fochem że jestem prześladowany.
W dodatku przy ilości narzędzi dostępnych poczynając od wbudowanej korekty w przeglądarkę, po languagetool dodany ostatnio do edytora forum, ciężko takie pisanie wytłumaczyć czym innym niż lenistwem, brakiem szacunku, lub lekceważeniem rozmówcy.

3 polubienia

Może jest jeszcze więcej naiwnych osób (by nie określić się bardziej dobitnie), zgłaszających posty/ tematy, tylko nikt publicznie nie przyzna się, że daje z siebie robić idiotę. Przykre, ale w panujących tutaj realiach niestety prawdziwe.

1 polubienie

Ja niczego nie mylę. Bo jeżeli uważasz, że ja coś mylę, to Ty także coś mylisz. Nie możesz nakreślić granicy odpowiedniego sposobu wypowiedzi. Nie możesz i koniec. Zawsze znajdzie się mądrzejszy od Ciebie. I nie piszę tego jako złośliwość, tylko jako fakt. Ty zwracasz uwagę komuś za brak ogonków, a przyjdzie inny i poprawi Twoją interpunkcję. Znajdzie się jeszcze inny, który poprawi czyjś styl. I powstaje błędne koło. Tobie czyta się źle bez ogonków, mi bez interpunkcji. A jeszcze bardziej denerwuje mnie, kiedy ludzie piszą głupoty “poprawną polszczyzną”. Teraz rozumiesz mój punkt widzenia? Jeżeli nie rozumiesz mojego punktu widzenia, to przeczytaj swój post ponownie i popraw błędy i powtórzenia, których się dopuściłeś.

@Dimatheus, @anon96572732 & inni zainteresowani

Jest sporo osób zgłaszających posty do moderacji, co ciekawe - choć w większości są to zgłoszenia zasadne, to zdarzają się też takie “odwetowe”, kompletnie do pominięcia. W tej chwili jestem chyba jedynym aktywnym moderatorem na forum, oprócz mnie zgłoszenia aktualnie obsługuje też @FadeMind i na tę chwilę… to tyle. Musicie więc wybaczyć, że duża część zgłoszeń czeka czasem i po kilkanaście godzin.

1 polubienie

Co wybaczyć? Baw się dobrze :smiley:

@FadeMind, a tak swoimi słowami? Potrafisz?

@FadeMind Jest sztuczną inteligencją, która pracuje na forum. Jest niczym Bumblebee, komunikujący się z otoczeniem za pomocą ogólnodostępnych mediów :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@Direwolf

1 polubienie

Te forum zeszło na psy,jest coraz gorzej
kiedyś był ład i porządek teraz bałagan

2 polubienia

W/g obecnych standardów wtedy był faszyzm i zamordyzm, to wiesz… :wink:

2 polubienia