O kulturze na forum


(Lackymen5) #1

Przytoczyć jestem zmuszony tutaj caly post moderatora, który niestety ale nie wykazał się kulturą ale i złoścliwością. Sprawa dotyczy wątku o dialerze ze sprawdzonych porad . Cytuje :

"lucky napisał:

Na przyszłość proszę zachować formę grzecznościową zwracając się do uczestnika forum , podając chodżby nick , tego chyba wymaga kultura?.

1- Jeżeli to był post pierwszy z kolei , to doskonale

wiadomo do kogo jest skierowane pytaniw.

2 - Gdybyś trochę pośledziłbyś moje posty - zauważyłbyś,

iż w innej sytuacji jason piszę , kogo pytam

3 - Kulturą jest też podanie źródła, ż ktorego skorzystałeś.

Tego tu zabrakło.

4 - A na przeprosiny zapytam inaczej -

Wielce Szanowny Userze Lucky - czy byłby Pan uprzejmy

podać, z jakich źródeł Pan korzystał, tworząc tą "własna

pracę" ?

PS.

Jest to forma bardzo grzeczna - jak i to

Ci nie odpowiada - na PW proszę ''

Asterix zdaje się nie rozumieć podstawowej sprawy, jeśli kieruje się do usera na forum zapytanie to powino się zachować formę grzecznościową z przywołaniem chodżby nicka lub zredagowa pytanie grzecznie a nie pisać w tylu '' skąd to masz '' i stawiać kilka wykrzykników ''???''.

Niestety ale asterix nie wykazał się tutaj dobrym zachowaniem i co najgorsze nie potrafi nawet się do tego przyznać używając celowo w swojej obronie potem przesadzonej formy ''Wielce Szanowny Userze Lucky - czy byłby Pan uprzejmy

podać, z jakich źródeł Pan korzystał, tworząc tą "własna

pracę" ?

To jest po prostu kolejny przykad złośliwości od tej osoby która nie potrafi zdobyć się i powiedzieć prostego słowa ''przepraszam'' .

Ona nie tylko , że nie czuje się w jakimś stopniu winna to jeszcze imputuje mi , że to ja jestem niekulturalny przerzucając niejako winę i sugerując , że niedopatrzenie linku do zamieszczonej definicji jest oznaką braku kultury(?? ), niestety ale sugerowanie czegoś takiego pokazuje mi jej poziom i przywołuje jedynie uczucie zażenowania .

Zaczyna się robić nieprzyjemnie przez tę jedną osobę, która nie wie kiedy dać swobodę rozmówcy a kiedy samemu nie wtrącić się , bo od tego wszystko zaczęło się , o czym pisałem we wcześniejszym wątku i myślę , stąd jego złośliwości w/w.

Cyt. swoj post zmieszczony wtedy:

Musze tu zamieścić ten komentarz chodż nie sądzilem , że będzie taka potrzeba, asterix, przestań ograniczać ludzi jeśli piszą jak najbardziej w temacie, to , że czasem czegoś nie zrozumiesz dokładnie to nie oznacza ,że masz racje!. Otóż cały wątek poświęcony jest antywirusom i opłacalności zakupu jednego z nich , mianowice Kaspersky. W pierwszym poście autor wątku napisał następujące słowa :

''Nie wiem czy opłaca mi się kupienie Magazynu Komputerowego ENTER Numer 04/2005? Jest tam Pełna wersja programu antywirusowego

KASPERSKY ANTI-VIRUS PERSONAL PRO 5.0

  • z roczną licencją

  • do użytku w domu i w firmie. ''

W wymienionym wątku dyskutuje się o korzystnym zakupie antywirusa, dla analizy probemu trzeba posiadać możliwie najwięcej danych , ( przecież po roku za Kaspersky trzeba będzie zapłacić abonament by zachować dalej jego ochrone ) , moje słowa dotyczące obonamentu NOD-a były głosem w tej dyskucji i wiążą się z analizą opłacalności nabycia dobrego softu , nie ma potrzeby zakładania nowego wątku by pytać o cene antywirusa , zresztą , o czym nie pomyślałeś niestety, zaoszczędzi to wiele miejsca na forum o co sam starasz się przecież dbać (?) , zapopiegając tym samym nadmiernemu rozdrabnianu przez zakładanie nowych tematów. Niestety tak było jeden już raz kiedy dodałem dobry program do jednego z poruszanych tematów ( miał oczywiscie z nim związek chodż nie wprost ), nie pozwiliłeś go zamieścić i z przykrością stwierdzilem za dosłownie kilka dni, ten wątek był cytowany i program mój mógł pomóc tej osobie ale nie było go tam już . Myślisz niestety zbyt wąsko i nie dopuszczasz wypowiedzi , które mogą wnieść wiele dla internautów ale nie pozwalasz na to, nie chodzi tu wcale o pisanie nie na temat! , zrozum , że temat czyta wiele osób i poszerza swoją wiedzę nie myśląc szufladkowymi kategoriami! , tak samo jest tu , jeśli ktoś zastanawia się nad ekonomicznym zakupem dobrego produktu to warto by miał porównanie i jak najwięcej danych ku temu ( NOD niewątpliwie należy do bardzo dobrych antywirusów) , postaraj się postępować czasem z wyobrażnią i nie zawężać zbytnio tematu jeśli ma on oczywisty związek z poruszanym wątkiem.

Chciałbym byś dla uczciwości zamieścił to sprostowanie i wziął sobie te uwagi do serca na przyszłość bo zaczynasz wyrażnie zniechęcać do pisania w ogole tutaj nietrafną oceną intencji uczestnika forum.

Ciekawe jest tylko, ze mu akurat tylko z w/w są takie problemy , do innych moderatorów nie mam większych zastrzeżeń.

ps. chiałbym usłyszeń od niego po prostu ''jeśli Cię uraziłem przepraszam! ,postaram się wprowadzić miłą atmosfere na forum'' , tylko tyle i aż tyle!


(fiesta) #2

Uważam że jesteś przewrażliwiony na punkcie swojej osoby.

Wytłumaczenie Asteriska uważam za stosowne, tym bardziej ze w internecie normą jest stosowanie formy bezosobowej. To jest takie medium gdzie obowiązują nieco inne, bardziej luźne zasady niż w kontaktach osobistych. Jakoś większość z userów zwraca się do mnie per Ty, bezosobowo lub po nicku i jakoś nie drę z tego powodu szat pomimo tego że dla niejednego z nich mógłbym być ojcem.


(Adampigan) #3

Jak już to Asterisk(grzecznie byłoby nie mylić nicków) a tak wogóle to czepiasz się byle czego.


(Lackymen5) #4

Fiesta, sam jesteś moderatorem , do kogo Ci bliżej? , tak uważam ale będziesz się tłumaczył inaczej ,

forma niestety byla niegrzeczna i na dodatek poparta kilkoma znakami zapytania dla zaakcentowania , nie znamy się , ja nie życzę sobie zwracania się przez ''ty'' zwłaszcza , że to publiczne forum a dzielić może nas nawet spora różnica wieku .

Lużne wypowiedzi , jak piszesz, mają swoje miejsce w dziale ''na luzie'', Korzystam z wielu forów i wiem jakie obowiązują standardy i nie tłumacz kolegę , że ''skąd to masz'' jest formą kulturalną, tego nie da się tak nagiąć . Nie łączą nas żadne zażyłe relacje i mówiąc szczerze nic o sobie nie wiemy i niekoniecznie chcę to zmieniać.

debek : a w ogóle ''czepiasz się byle czego'' więc nie czepiaj się.


(system) #5

Podzielam zdanie fiesty.

Z ciekawości zerknąłem do działu sprawdzone porady

i zupełnie nie wiem dlaczego tak zareagowałeś

(a może - dlaczego Pan tak zareagował)

Proste pytanie Asterisk'a - prosta odpowiedź w postaci linka do źródła

i byłoby po sprawie...


(Asterisk) #6

A to fragment odpowiedzi na PW, skierowanej do Autora

Nawet jako User, którego tak oceniono, nie posunąłbym

się do publicznego atakowania Usera podczas równoległej

dyskusji na PW.

PS

Do tego wszystkiego - na tym forum zracamy się do siebie

per Ty, mimo znacznej różnicy wieku, dziełącej wielu z nas.

PS.

Wielu z Userów zna się osobiście


(Magik) #7

lucky , robisz "z igły widły". :?

A ja się zapytam - czy ty zawsze , zwracając się do innego usera, dodajesz jego nick ??


(Lackymen5) #8

Proste to nie to samo co prostackie . Czy uzycie zwrotu ''proszę o podanie żródła jeżeli to nieautorska praca'' albo, ''skąd zaczerpnąłeś Lucky'' , albo '' czy to samodzielna praca Usera , jeśli nie to proszę o podanie żródla '' albo '' czy to autorska praca..'' itd..... to takie trudne do zredagowania? . Pewne standardy obowiązują wszystkich i nie ma tu naprawde dyskusji, chyba , że to dział ''na luzie'' .

Odwiedzam wiele zachodnich forów i wiecie co '' daleko nam czasem do tamtej kultury dyskusji '', przykre to ale kto jak kto , moderator ma duży wpływ na atomosferę forum, jeśli ogranicza, wycina bez spytania się nawet albo poproszenia o doprecyzowanie , jeśli nie pozwala na zamieszczenie re, to po prostu zniechęca potencjalnych rozmówców. Forma grzecznosciowa jest niezbędna !!


(system) #9

Oczywiście, że nie:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 545#226545

I jak to się ma do tego stwierdzenia?


(Lackymen5) #10

oczywiście, chyba , że cytuje wtedy robi to automat w formie '' X , Y napisał .. '' .

Naprawdę wykażcie się wyobrażnią i nie zarzucajcie komuś przewrażliwienia bo to kolejne imputowanie czegoś , przecież nie można wysuwać tak pochopnych sądów , to niestety ale taka polska przywara , przede wszystkim za często skupiacie się na osobie rozmówcy a za mało na tym co ma do przekazania .

Wiem jakie są standardy na świecie i powiem wam tylko to , że ludzie są kulturalni , a już moderatorzy są bardzo mili - z prostego względu - zachęcają by ponownie odwiedzać ich forum.

strumienianin, zły przykład wybrałeś z racji tego , że akurat wtedy wywaliło mnie ( nie wiem czemu często tak dzieje się jak próbuje coś wysłać, ma ktoś podobny problem?) i nie zamieścilem cytuj .

Nie rozumiesz ,że chodzi o inny kontekst , mowa jest o moderatorze, człowieku, który dba o porządek i atmosfere na forum , sobie powinien stawiać wysokie wymagania - by zachęcać a nie zniechęcać!


(Asterisk) #11

Następny przykład

Proszę nie przeginać - przeprosiłem za niezbyt fortunne

wyrażenie się, i zostało to przyjęte.

Przekraczasz granice dopuszczalnej duskusji :smiley:


(lazikar) #12

Widziałeś linka strumienianina. On mówi że jednak tak nie robisz. :?


(Lackymen5) #13

Asterix, dalej nie rozumiesz?, przeczytaj zredagowany post wyżej . Jesteś moderatorem i musisz zachowywać się uprzejmie, wtedy tak się nie zachowałeś, uważam, że wręcz prostacko .


(Magik) #14

Ehhhh...., jasne :roll:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=#230013

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=#226562

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=#223602

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=#223201

Ile jeszcze takich przykładów chcesz, lucky ??


(Adampigan) #15

no i koniec tematu


(Asterisk) #16

Nie ma takiego moderatora

Przecież przeprosiłem - obrażać ssię nie pozwolę.

Wymagasz od innych kultury - tymczasem nawet

ja nie wracam do czegoś , co uwaząm za załatwione

Rzecz w tym, że ja muszę - a User - jak Mu się zechce

Ale obrażać się nie pozwolę - chociażby z racji wieku i pozycji

PS.

Powtarzam - nie przeciągaj struny.

Leoiej poczytaj sobie co inni sądzą o tym wszystkim

quote="debek"]no i koniec tematu