O&o defrag a przywracanie systemu


(spencer5) #1

Witam,za każdym razem gdy korzystam z tego programu znikają mi wszystkie punkty przywracania systemu. Czy wie ktoś może jak temu zaradzić?. Za wzystkie wskazówki z góry

dziękuję i pozdrawiam


(Chillout) #2

Wygląda, że to standard: systemowy-defragmentator-usuwa-punkty-przywracania-t413651.html

Po defragmentacji, utwórz ręcznie punkt przywracania, później powinno być ok.


(Veers) #3

Nie sądzę by chodziło tu o samego O&O Defraga - problem dotyczy każdego programu tego typu uruchomionego na dysku gdzie do tworzenia punktów przywracania wykorzystywany jest mechanizm "Shadow Copies".

O&O dość dokładnie opisuje ten temat w dokumentacji użytkownika programu. Generalnie rozwiązania (tymczasowe - bo docelowych jakoś nie widać...) są dwa:

  1. rekomendowane przez MS - na dyskach gdzie ma działać i Shadow Copy i defragmentator - używać klastrów o rozmiarze nie mniejszym niż 16 kB

  2. rekomendowane przez O&O - NIE używać metody COMPLETE defragmentacji (lub używać jej ale tylko w szczególnych przypadkach), a ponieważ od wersji 14 O&O rozpoznaje automatycznie dyski z punktami przywracania - rekomenduje NIE zmieniać dla nich domyślnie zaznaczonej opcji Automatic Defrag.

I jeszcze jedno - nie pamiętam zbyt dobrze - ale podobny efekt utraty punktów przywracania powodowały niektóre konfiguracje typu wielokrotnego rozruchu (np. Windows XP + Windows Vista + Linux).


(spencer5) #4

Dziękuję za odpowiedź.