O&O Defrag i tryby fragmentowania

Witam.

Właśnie sobie zainstalowałem wersję trial O&O Defrag 11.

I mam takie pytanie, ponieważ jest tam parę trybów defragmentowania.

Obecnie defragmentowałem przy użyciu STEALTH oraz SPACE.

Ale czy one są wystarczające? Na tamtych pozostałych piszę, że pliki zostaną zreorganizowane.

I nie wiem, czy chodzi o zreorganizowanie w sensie na dysku, czy pozmienia mi foldery i poustawia je sobie tak jak jak jemu pasuje?

Ponieważ mam sporo folderów z plikami, i jakbym miał to wszystko poustawiać od nowa to by mnie chyba szlag trafił, także wole się zapytać gdzie te pliki są zmieniane :slight_smile:

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Reorganizacja znaczy “segregacja” pod względem częstości uruchamiania, aby zoptymalizować działanie systemu. Żaden defragmentator nie kasuje plików.

Program ten oferuje 3 metody defragmentacji:

STEALTH -defragmentacja przebiega w tle.W tym czasie można używać innych aplikacji,ponieważ O&O Defrag działa tak,aby

zużywać jak najmniej zasobów systemowych.Jest to metoda najwolniejsza.

SPACE - to metoda wydajna i dostosowana w przypadku dużej defragmentacji dysku twardego.Zalecana jest do stosowania podczas pierwszej defragmentacji.

COMPLETE - Najczęściej stosuje się ją w przypadku dysków,na których znajduje się system operacyjny.Całkowicie reorganizuje system plików.Możliwe jest tu uporządkowanie plików na trzy różne sposoby

  • NAME - porządkuje pliki w/g nazwy

  • DATE - porządkuje pliki w/g daty modyfikacji

  • ACCESS - przenosi pliki,biorąc pod uwagę czas ich ostatniego użycia

(wg. mnie tryby,które używasz są wystarczające)