O&O defrag professional jaki tryb?


(Sheaker) #1

Witam serdecznie... Ostatnio zainstalowałem sobie ten program i tak się zastanawiam jakim trybem najlepiej defragmentować... Zrobiłem sobie oba dyski COMPLETE/access lecz gdy jeszcze raz kilknąłem analize to dysk wcale nie wyglądał na zdefragmentowany;/ co robić?


(Jsgronek) #2

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że niektóre pliki są chronione przed przenoszeniem (te systemowe) bo są używane w danej chwili. W menu "Settings" masz opcję defragmentowania przy starcie systemu - wystarczy wybrać by zdefragmentował oba dyski podczas następnego startu a potem sprawdzić wynik. Powinno pomóc.


(sosen86) #3

wybierz defragmentację przy starcie oraz możeszsobie ustawić wygaszacz defrag i wtedy w czasię gdy włącza się wygaszacz jest też deragmentacja dysku


(Sheaker) #4

Ok, tak zrobię... A co do trybów defragmentacji?

Którym z tych mam robić?

21e5d90dba69cab9m.jpg

BtW tak wygląda struktura dysku po pełnej, trwającej 17h defragmentacji(COMPLETE/access)

43945f7aadfce605m.jpg


(sosen86) #5

ale sprawdz sobie stan dysku w tym systemowym defragmentatorze i naprawdę badzo dobrze to wygląda. a nawet tutaj widać że nie masz pofragmentowanych pików


(Sheaker) #6

Hmmm... Wierze, bo się nie znam... Ale widzę że są przerwy wolnego miejsca na dysku... To nie przeszkadza??

I wciąż pytam jakim trybem mam defragmentować

21e5d90dba69cab9m.jpg


(Xszczepaniakx) #7
  1. SPACE

Tryb zalecany do zastosowania przy pierwszym włączeniu programu i w przypadku wysokiego stopnia fragmentacji plików.

  1. STEALTH

Tryb pozwalający zdefragmentować dysk w tle, bez konieczności przerywania innych procesów. Tryb polecany dla dużych partycji.

  1. COMPLETE/name

Tryb scala sfragmentowane pliki i reorganizuje ich strukturę, porządkując według nazwy. Najwyższą optymalizację uzyskamy na partycjach systemowych.

  1. COMPLETE/date

Podczas defragmentacji pliki porządkowane są według daty ich modyfikacji. Tryb sprawdza się najlepiej na dyskach serwerowych.

  1. COMPLETE/acces

Kompletna defragmentacja, która reorganizuje system plików według daty dostępu. Pliki najczęściej używane przenoszone są do początkowych obszarów partycji. Ten tryb mocno obciąża komputer.


(Sheaker) #8

Ok... THX... czyli chyba najlepsze jest complete/access... i tak zrobiłem...

Dziękuję all!