O&O defrag professional jaki tryb?

Witam serdecznie… Ostatnio zainstalowałem sobie ten program i tak się zastanawiam jakim trybem najlepiej defragmentować… Zrobiłem sobie oba dyski COMPLETE/access lecz gdy jeszcze raz kilknąłem analize to dysk wcale nie wyglądał na zdefragmentowany;/ co robić?

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że niektóre pliki są chronione przed przenoszeniem (te systemowe) bo są używane w danej chwili. W menu “Settings” masz opcję defragmentowania przy starcie systemu - wystarczy wybrać by zdefragmentował oba dyski podczas następnego startu a potem sprawdzić wynik. Powinno pomóc.

wybierz defragmentację przy starcie oraz możeszsobie ustawić wygaszacz defrag i wtedy w czasię gdy włącza się wygaszacz jest też deragmentacja dysku

Ok, tak zrobię… A co do trybów defragmentacji?

Którym z tych mam robić?

21e5d90dba69cab9m.jpg

BtW tak wygląda struktura dysku po pełnej, trwającej 17h defragmentacji(COMPLETE/access)

43945f7aadfce605m.jpg

ale sprawdz sobie stan dysku w tym systemowym defragmentatorze i naprawdę badzo dobrze to wygląda. a nawet tutaj widać że nie masz pofragmentowanych pików

Hmmm… Wierze, bo się nie znam… Ale widzę że są przerwy wolnego miejsca na dysku… To nie przeszkadza??

I wciąż pytam jakim trybem mam defragmentować

21e5d90dba69cab9m.jpg

  1. SPACE

Tryb zalecany do zastosowania przy pierwszym włączeniu programu i w przypadku wysokiego stopnia fragmentacji plików.

  1. STEALTH

Tryb pozwalający zdefragmentować dysk w tle, bez konieczności przerywania innych procesów. Tryb polecany dla dużych partycji.

  1. COMPLETE/name

Tryb scala sfragmentowane pliki i reorganizuje ich strukturę, porządkując według nazwy. Najwyższą optymalizację uzyskamy na partycjach systemowych.

  1. COMPLETE/date

Podczas defragmentacji pliki porządkowane są według daty ich modyfikacji. Tryb sprawdza się najlepiej na dyskach serwerowych.

  1. COMPLETE/acces

Kompletna defragmentacja, która reorganizuje system plików według daty dostępu. Pliki najczęściej używane przenoszone są do początkowych obszarów partycji. Ten tryb mocno obciąża komputer.

Ok… THX… czyli chyba najlepsze jest complete/access… i tak zrobiłem…

Dziękuję all!