O&o Defrag

o&o Defrag 8 Prof oferuje 5 rodzajow defragmentaryzacji: Stealth, Space i trzy rodzaje Complete: Name, Modified, Access. Moje pytanie jest, ktora z defrag. jest najbardziej efektywna dla partyji z systemem? Partycja sformatowana w NSFT i sestem oper. WIN XP.

P.S. Czy jakos tym programem mozna naprawic problem, ktory umiemozliwia prace BootVos’a (ten z manual defrag).? jesli nie to jak to zrobic?

Stealth - metoda najwolniejsza, przebiega w tle, program zużywa mało zasobów systemowych, abyśmy jednocześnie mogli sprawnie pracować na komputerze

Space - metoda zalecana do pierwszej defragmentacji, bardzo wydajna przy dużej defragmentacji dysku

Complete - metoda najczęściej stosowana właśnie do defragmentacji dysków z systemem operacyjnym:

-> Name - porządkuje pliki wg nazwy

-> Acces - wg czasu ostatniego użycia

-> Date - wg daty modyfikacji

Pamiętaj, że przy dużym dysku operacja defragmentacji może trwać nawet kilka godzin, najlepiej więc zostawić komputer na noc :slight_smile:

Dzieki. Ale moze wiesz jak poradzic sobie z BootVis’em. Po restarcie wyskakuje mi tabela inf mnie, ze musze manualnie zdefragmentowac nie konczy pracy.

Ale przy czym wyskakuje ta tabela? Po wybraniu opcji Trace>“Optimize system” ?? Bo nie rozumiem…

Tak wlasnie. Defragmentowalen rajestr (TuneUp 2004) ale taz nic nie dalo.

Ja korzystając z tych samych programów co ty u siebie robiłem to tak:

  1. Najpierw zdefragmentowałem dysk programem o&o Defrag metodą Space

  2. W związku z tym że pliki systemowe nie mogły zostać zdefragmentowane bo są przecież na bieżąco używane włączyłem defragmentację podczas rozruchu - Akcja > Settings > Boot-Time Defragmentation > Enable Boot-Time Defragmentation [zaznaczyć wszystkie opcje]

  3. I po tym wszystkim użyłem dopiero programu BootVis i wszystko poszło ok.

Dzieki. Dam znac o wynikach jak zrobie.

Złączono Posta : 06.11.2005 (Nie) 16:38

Nic nie dalo. To samo. Znasz inny sposob?

Może zamiast z BootVisa skorzystaj po prostu z programu TuneXp?

Tam też masz podobną opcję - Memory & file system > Ultra-fast booting (rearrange boot files)

Złączono Posta : 06.11.2005 (Nie) 17:13

tu możesz pobrać program TuneXP http://majorgeeks.com/downloadget4194-1 … 5d102.html

Sciagnelem TuuneXP, zrobilem jak mowiles. Wszystko gra. A moje pytanie brzymi, czy ten progam restartu nie potrzebuje (bo u mnie nie bylo). No i po tej operacji z Bootvisem to samo.