O systemach i zastosowaniach

(Tardis) #1

Hej!

To mój pierwszy post tutaj, proszę o wyrozumiałość :slight_smile: Nie wiedziałem, gdzie zamieścić więc jest tutaj, wydawało mi się najodpowiedniej.

Problem mam taki:

Jestem w posiadaniu macbooka air i zwykłego stacjonarnego PC. Zauważyłem, że moją windę 7 używam do grania i chciałbym się od niej odciąć maksymalnie jak się da. Mac OS X bardzo sobie chwalę tak jak i linuxa. Więc zadaję sobie pytanie co zrobić. Mam dwie możliwości:

1. Na stacji walnąć Mac OS X z dodatkiem win 7 na same gierki, do tego kupić iphone i mieć synchronizację przez wszystkie urządzenia, bo właśnie dążę do tego by zrobić jakiś mały cloud computing :slight_smile: Wiem, że niektórzy będą hejcić zaraz apple, więc powstrzymajcie się :slight_smile:

2. Na stacji walnąć sobie linuxa typu ubuntu plus win7 na gierki, a na lapku mac os x i linuxa, synchro z telefonem pod ubuntu phone.

Do czego potrzebuję kompów:

Gram oczywiście stąd win7 zostanie niestety. Jestem młodym webmasterem, robię strony itp, potrzebuję biurowego pakietu, troche rzeczy do html, ftp, odtwarzacza muzyki (tu sie przyda synchro przez kompy) a mail dziala przez IMAP, synchro na przeglądarkach też mile widziane.

Może mam wygórowane wymagania, ale może od siebie coś polecicie :slight_smile:

Z góry dzięki za pomoc^^

(nnick) #2

Korzystaj z czego Ci najwygodniej i co Ci najbardziej pasuje. Nie ma sensu z powodów ideologicznych czy jakichkolwiek się od czegoś odcinać. Spróbuj różnych rozwiązań - najlepiej niezależnych od platformy (np. Dropbox do synchronizacji plików). Ja swego czasu korzystałem z kilku różnych systemów i poza grami wszystkie posiadały praktycznie to samo oprogramowanie i system operacyjny był dla mnie przeźroczysty.

(lith) #3

Dokładnie. Ja mam dysk w chmurze. Do tego jako przeglądarki używam opery, więc synchronizacja jest dla mnie czymś naturalnym od wielu lat. Tak samo to, że mogę sobie odtwarzać na 1 komputerze pliki z drugiego, dlatego wkurzyło mnie wycofanie się z Unite.

Inna sprawa, że nigdy nie widziałem sensu instalowania 2 systemów kiedy starcza mi 1.

(antoniolux) #4

Dokładnie, chmura to dobrodziejstwo (chociaż również zagrożenie, brak prywatności) reasumując 1 komputer 1 system bo poco więcej