OA - co oznacza przy kluczu aktywacyjnym

(C3rsh) #1

witam.

na naklejce z kluczem aktywacyjnym napisane jest: windows 7 Hom Pre OA. Co oznacza to OA? Gdzieś czytałem ze to jest OEM Activity, a ile w tym prawdy to nie wiem.

I czy na tym kluczu moge przeistalowac system na netboku? I czy ten klucz jest do wersji 32 czy 64 bit? Ma to jakies znaczenie?

pozdrawiam

(Jas162) #2

Nie wiem co to to "OA" ale też je mam na nalepce przy lapku Asus' a.

Co się tyczy klucza to na laptopie miałem zainstalowanego Wina 7 HP 32 bit zmieniłem na 64 bit zadzwoniłem do M$ i aktywowałem bez problemu. Niema znaczenia czy to 32 czy 64 bit klucz będzie pasował do tej i do tej.

(Dakum67) #3

Oem Act - rodzaj licencji systemu operacyjnego, przypisanego do płyty głównej komputera (przeważnie)

albo do innej niezbędnej (rzekomo) części komputera bez której nie może on działać :wink:-starsze wersje systemu

(C3rsh) #4

No to tak czy siak będę przeinstalowywał na tym samym netbooku system. Co to wrsji bitowej pytalem z ciekawosci. mam 32-bitowa i takze taka bede instalowal.

Wiec z tego co napisaliscie, bez zbednych ceregieli i problemow przeinstaluje system, tak?

(Dakum67) #5

tak być powinno,że bez problemów..jeżeli chodzi o system

ale czy tenże system będzie działał w sposób który cię zadowoli to co innego :stuck_out_tongue:

(C3rsh) #6

dakum, co masz namyśli pisząc:

(Dakum67) #7

nie wiem z czego bedziesz instalował....dla netbooków systemy operacyjne są troche zmienione, znaczy zoptymalizowane pod kątem netbooków(zależy od firmy ale mogą nie mieć niektórych funkcjonalnośći albo dodane inne firmowe i często mają już wgrane sterowniki sprzętowe netbooka- masz oryginalny nośnik czy coś innego?

(C3rsh) #8

Właśnie aktualnie nie mam żadnego nośnika.

(darek0107) #9

Co wy za gupoty piszecie. Nie ma systemów dla laptopów. System w laptopach w fabryce jest instalowany z płyty RECOVERY z kluczem SLP (wszystkie maja taki sam serial z danej serii) Możesz instalowac z dowolnej płyty tylko musi byc ta sama wersja. Nie aktywujesz go kluczem z nakrejki chyba że telefonicznie. Możesz przenieś licencje ABRem albo zarejestrowac go offlinie plikiem do takiej rejestracji ale tylko kluczem odczytanym z systemu.

A co do tego czy to jest legalne czy nie, to tak:

Jeżeli masz zakupiony orginalny system to ominiecie rejestracji online nie jest złamaniem prawa o ochronie praw autorskich.

Jest załamaniem licencji - czyli umowy cywilno-prawnej pomiędzy tobą a producentem a za to nic nie grozi.

Warunek:

Legalnie kupiony system

Rejestracja offline kluczem SLP odczytanym z systemu

Poczytaj sobie o certyfikatach XRM-MS

(C3rsh) #10

darek, to teraz to mi namieszałeś. Będe instalował tą samą wersję co mam (win7 HP 86x), tylko nie wiem czy z SP1 czy bez.

Jest jakaś różnica, jeśli aktywuję ten klucz telefonicznie? Bo w sumie to nie zależy mi na sposobie aktywacji, byle było to legalne.

To jeszcze tak teoretycznie zapytam, ten klucz nie jest "przywiązany" do tego netbooka? Chodzi o to jeśli aktywuję ofline kluczem SLP, to tym kluczem z naklejki mogę aktywować inny komputer? Pytam tak czysto teoretycznie.

I jeszcze jakbym chciał jeszcze raz zrobić formata w przyszłości to będę musiał dzwonić aby aktywować drugi raz?

(darek0107) #11

SLP jest kluczem korporacyjnym producenta.Ale to nie jest tak że masz dwie licencje. Licencja jest jedna nalepką. Jeżeli aktywujesz swój komputer offlone kluczem odczytanym z systemu a inny komputer przez telefon tym kluczem z nalepki a w rozmowie podasz że to jest ten komputer co go kupiłeś, to pani Ci uwierzy i otworzy ten klucz w swoim systemie. Tylko ty popełnisz przestępstwo i tyle. Ja jak przeinstalowuje to przenoszę licencje przez ABR. Ale jak zadzownisz i podasz numer naklejki to pani aktywuje go ci na zawsze w systemie i bedziesz mógł przeinstalowywać do woli. A co do wersji. Musisz zainstalować tą sama wersje i instaluj od razu z SP1. Klucz SLP nie jest przywiązany do konkretnego notebooka tylko do konkretnej serii tzn. nie aktywujesz nim kopa innego producenta i innego typu komputera tego producenta z innej serii. Klucz ten jest przywiązany do tablicy wpisanej w BIOS płyty głównej przez producenta kompa. Tzn Microsoft daje producentowi klucz SLP, a producent wpisuje w BIOS tablice odwołującą się do tego klucza i tyle.

Pozdrawiam DAREK

Przeczytaj tutaj: http://support.newagepcs.com/showthread ... Restore%29

i to: http://mrintech.com/abr-software-unable ... activation

ale zaznaczam: To jest złamanie licencji w zakresie umowy prawno-cywilnej zawartej pomiędzy toba a producentem !!

(C3rsh) #12

To prawdopodobnie aktywuje kluczem z naklejki przez telefon, bo raczej nie będę zmieniał wersji systemu i zostanę przy win7 HP x86 na tym netbooku. Ale przed formatem wyciągnę ten klucz SLP tak w razie czego i zapisze na kartce.

Ale jeszcze muszę sobie załatwić płytę z Win7. W tygodniu spróbuję załatwić coś z producentem netbooka i zapytać o płytę (dlatego napisałem, że nie wiem czy system będę instalował z sp1 czy bez, bo nie wiem co uda mi się załatwić).

(darek0107) #13

Nie klucz tylko uruchom ABRbackup na pendrive i wyciagnij klucz i taki pliczek i sobie to gdzieć nagraj (dwa pliczki będa)