OA - co oznacza przy kluczu aktywacyjnym

witam.

na naklejce z kluczem aktywacyjnym napisane jest: windows 7 Hom Pre OA. Co oznacza to OA? Gdzieś czytałem ze to jest OEM Activity, a ile w tym prawdy to nie wiem.

I czy na tym kluczu moge przeistalowac system na netboku? I czy ten klucz jest do wersji 32 czy 64 bit? Ma to jakies znaczenie?

pozdrawiam

Nie wiem co to to “OA” ale też je mam na nalepce przy lapku Asus’ a.

Co się tyczy klucza to na laptopie miałem zainstalowanego Wina 7 HP 32 bit zmieniłem na 64 bit zadzwoniłem do M$ i aktywowałem bez problemu. Niema znaczenia czy to 32 czy 64 bit klucz będzie pasował do tej i do tej.

Oem Act - rodzaj licencji systemu operacyjnego, przypisanego do płyty głównej komputera (przeważnie)

albo do innej niezbędnej (rzekomo) części komputera bez której nie może on działać ;)-starsze wersje systemu

No to tak czy siak będę przeinstalowywał na tym samym netbooku system. Co to wrsji bitowej pytalem z ciekawosci. mam 32-bitowa i takze taka bede instalowal.

Wiec z tego co napisaliscie, bez zbednych ceregieli i problemow przeinstaluje system, tak?

tak być powinno,że bez problemów…jeżeli chodzi o system

ale czy tenże system będzie działał w sposób który cię zadowoli to co innego :stuck_out_tongue:

dakum, co masz namyśli pisząc:

nie wiem z czego bedziesz instalował…dla netbooków systemy operacyjne są troche zmienione, znaczy zoptymalizowane pod kątem netbooków(zależy od firmy ale mogą nie mieć niektórych funkcjonalnośći albo dodane inne firmowe i często mają już wgrane sterowniki sprzętowe netbooka- masz oryginalny nośnik czy coś innego?

Właśnie aktualnie nie mam żadnego nośnika.

Co wy za gupoty piszecie. Nie ma systemów dla laptopów. System w laptopach w fabryce jest instalowany z płyty RECOVERY z kluczem SLP (wszystkie maja taki sam serial z danej serii) Możesz instalowac z dowolnej płyty tylko musi byc ta sama wersja. Nie aktywujesz go kluczem z nakrejki chyba że telefonicznie. Możesz przenieś licencje ABRem albo zarejestrowac go offlinie plikiem do takiej rejestracji ale tylko kluczem odczytanym z systemu.

A co do tego czy to jest legalne czy nie, to tak:

Jeżeli masz zakupiony orginalny system to ominiecie rejestracji online nie jest złamaniem prawa o ochronie praw autorskich.

Jest załamaniem licencji - czyli umowy cywilno-prawnej pomiędzy tobą a producentem a za to nic nie grozi.

Warunek:

Legalnie kupiony system

Rejestracja offline kluczem SLP odczytanym z systemu

Poczytaj sobie o certyfikatach XRM-MS

darek, to teraz to mi namieszałeś. Będe instalował tą samą wersję co mam (win7 HP 86x), tylko nie wiem czy z SP1 czy bez.

Jest jakaś różnica, jeśli aktywuję ten klucz telefonicznie? Bo w sumie to nie zależy mi na sposobie aktywacji, byle było to legalne.

To jeszcze tak teoretycznie zapytam, ten klucz nie jest “przywiązany” do tego netbooka? Chodzi o to jeśli aktywuję ofline kluczem SLP, to tym kluczem z naklejki mogę aktywować inny komputer? Pytam tak czysto teoretycznie.

I jeszcze jakbym chciał jeszcze raz zrobić formata w przyszłości to będę musiał dzwonić aby aktywować drugi raz?

SLP jest kluczem korporacyjnym producenta.Ale to nie jest tak że masz dwie licencje. Licencja jest jedna nalepką. Jeżeli aktywujesz swój komputer offlone kluczem odczytanym z systemu a inny komputer przez telefon tym kluczem z nalepki a w rozmowie podasz że to jest ten komputer co go kupiłeś, to pani Ci uwierzy i otworzy ten klucz w swoim systemie. Tylko ty popełnisz przestępstwo i tyle. Ja jak przeinstalowuje to przenoszę licencje przez ABR. Ale jak zadzownisz i podasz numer naklejki to pani aktywuje go ci na zawsze w systemie i bedziesz mógł przeinstalowywać do woli. A co do wersji. Musisz zainstalować tą sama wersje i instaluj od razu z SP1. Klucz SLP nie jest przywiązany do konkretnego notebooka tylko do konkretnej serii tzn. nie aktywujesz nim kopa innego producenta i innego typu komputera tego producenta z innej serii. Klucz ten jest przywiązany do tablicy wpisanej w BIOS płyty głównej przez producenta kompa. Tzn Microsoft daje producentowi klucz SLP, a producent wpisuje w BIOS tablice odwołującą się do tego klucza i tyle.

Pozdrawiam DAREK

Przeczytaj tutaj: http://support.newagepcs.com/showthread … Restore%29

i to: http://mrintech.com/abr-software-unable … activation

ale zaznaczam: To jest złamanie licencji w zakresie umowy prawno-cywilnej zawartej pomiędzy toba a producentem !!

To prawdopodobnie aktywuje kluczem z naklejki przez telefon, bo raczej nie będę zmieniał wersji systemu i zostanę przy win7 HP x86 na tym netbooku. Ale przed formatem wyciągnę ten klucz SLP tak w razie czego i zapisze na kartce.

Ale jeszcze muszę sobie załatwić płytę z Win7. W tygodniu spróbuję załatwić coś z producentem netbooka i zapytać o płytę (dlatego napisałem, że nie wiem czy system będę instalował z sp1 czy bez, bo nie wiem co uda mi się załatwić).

Nie klucz tylko uruchom ABRbackup na pendrive i wyciagnij klucz i taki pliczek i sobie to gdzieć nagraj (dwa pliczki będa)