Obawa o włamanie do systemu Windows XP

Witam,

posiadam system Windows XP i chwilę temu zauważyłem niepokojace zachowanie komputera. System był intstalowany ok. miesiąc temu, (więc wszystkie sterownki i wtyczki w przeglądarce powinny być  aktualne) ale niestety nie mogłem uruchomić usługi Microsoft Update. Na komputerze posiadam zaistalowany program do zdalnego sterowania TeamViewer i zauważyłem że adres id i hasło, które jest potrzebne do zdalnej kontroli zaczęły się podświetlać (najprawdopodobnie podświetla się to także bez internetu). Mam obawy, że to mogłobyć włamanie na komputer, ale prócz tego incydentu powyżej nic nie więcej nie zauważyłem. Proszę mi powiedzieć co to mogło być i jak mogę to naprawić. Niestety nie mam osobistej możliwości sprawdzenia tego komputera, mogę to jedynie zrobić zdalnie przez podany powyżej program.

Znaczy prosisz zdalnie na forum o pomoc w rozwiązaniu zdalnie problemu, o którym wiele nie napisałeś?

A to nie normalne, że WU przestał działać?

Nie chodzi mi o zdalną pomoc. Windows Update nie działał już przed 8.04. Chciałbym się tylko dowiedzieć co to może być, czy istnieje możliwość włamania czy nie?

Nie wiem. Wróżem nie jestem.