Obce czcionki na stronie www

Witam. mam taki problem. tworze własną strone www. napisy, menu w PS mam w obcych czcionkach(niestandartowych) i teraz czy ja musze tez je wgrac na sewer zeby każdy oglądajacy miał to w tej czcionce??

załóżmy ze mam czcionke xyz której nie ma w folderz czacionki w naszych komputerach. sciagam ja z innej strony. skończyłem prace i wiadomo ze w css muszę ja zdefiniowac

family-font: yxz;

i wgrac ja na serwer???

Niestety wrzucanie plików czcionek na serwer nic nie pomoże. Na stronach używane są jedynie czcionki jakie mamy na swoich komputerach, a jeśli takich nie mamy to najbardziej podobne lub ‘krzaczki’. Alatego na stronach internetowych używa się jak najbardziej popularnych czcionek. Czasami gdy chcemy aby na stronie był jakiś tekścik z nietypową czcionką to robi się ten napis jako grafikę. :(.

Da się tak zrobić, jednak jest to metoda bardzo zawodna. Czcionki osadzone, zalecam jednak stosowanie czcionek popularnych aby uniknąć późniejszych problemów.

Możesz także zastosować CSS (font-family), czyli jeżeli w systemie nie ma danej czcionki, wyświetlana jest następna, jaką wybierzesz. Więcej na kursie css.

Sprawdziłem. Rzeczywiście to działa ale po osadzeniu w formacie dla IE nie działa pod innymi przeglądrkami. Tworzenie takich osadzeń dla różnych przeglądarek to jednak zbyt kłopotliwe i zostanie to tylko jako ciekawostka. Jest więcej takich bajerów ale ich wadą jest właśnie to że działają pod jedną przeglądarką.

Kto ma przeglądarkę IE może zobaczyć jak to działa (W innych przeglądarkach to tylko wtedy, gdy ma się taką czcionkę na swoim komputerze):

czcionka osadzona

no właśnie floyd masz racje, ja wiedziałem o tym ze jeśli nie ma danej czcionki an kompie to wyświetli sie inna ale myślałem ze można to obejść.

Dzięki za odp

Pozdro