Obciążająca radiowa karta sieciowa?

Mam internet radiowy… Miałem przeprowadzke. Połączenie miałem przez starego kompa celeron 433 który udostępniał połączenie dla drugiego (Semprona 2200) przez zwylky LAN. Teraz przełożyłem sieciówke do nowego kompa, żeby mieć na nim internet (tamtego kompa sie pozbyłem). Narazie jeszcze nie mam anteny więc z netu nici, ale przełożyłem karte, ustawiłem sobie wszystko w konfiguracji sieci, ale komp jest strasznie obiązony. Mianowicie obciążenie procesora co jakieś 10 sekund wzrasta do 50%, a wtedy wszystko zwalnia - muza przestaje grać, filmy lagują, nie wspominając o grach… Gdy wyłącze karte w “Menedżerze urządzeń” wszystko jest OK. Dzieje sie tak tylko wtedy jak karta jest włączony, niezależnie od tego czy skonfigurowałem siec czy nie. Mam WIN XP z SP2, orginalne sterowniki do karty pod XP i nie mam już pojęcia zrobić żeby było dobrze:( Niedługo bede miał antene więc nie bede wyłączał już tek karty, a neta bede chciał używać;) Na starym kompie wszystko chodzilo normalnie… Karta jest na procesorze Realtek. Ja wiecie co to może być to prosze, pomóżcie mi:)

Możliwe że karta cały czas szuka zasięgu i przez to zżera zasoby. Do czasu zamontowania anteny radzę wyjąć kartę z gniazda PCI i wszelkie eksperymenty przeprowadzać po podpięciu anteny.