Obciążenie dysku 100%

Witam,

mój laptop był kupiony może nie cały rok i po jakimś czasie procesy zaczęły używać w pełni dysku, czasami po 2 MB/s a czasami nawet po 24 MB/s.

Dodaje SS’a, nie patrzcie na AVG bo on się teraz aktualizuje, ale system i Host usługi… mnie zadziwiają.

 

 5809864300_1430065557_thumb.jpg   
 

Najczęściej są takie “małe” obciążenia, a AVG nie przeszkadza tylko teraz akurat aktualizacja. Dodam też, że te obciążenie mi nie przeszkadzało, ale czasmi lubię oglądać mecze (stream’y) na żywo na meczyki.pl i tam się zaczyna szaleństwo bo co chwilę się zwiesza obraz lub obraz i dźwięk…

 

Dodam jeszcze parametry:

 

System: Windows 8.1

Dysk: Wbudowany od TOSHIBY, 1 partycja, 505 GB wolnych z 687 GB

Procesor: Intel Core i5 4200M 2.50GHz 2 rdzenie

 

P.S: Mam jeszcze stare truchło od HP z 2000 roku i na nim żaden stream mie jeszcze nie zaciął…

Sprawdziłbym dysk programem hd tune czy jakieś parametry dysku nie są na żółto.

Kilka pytań ile masz ramu i czy karta graficzna nie jest zintegrowana?

Jeśli masz 4 GB ramu i kartę zintegrowaną to prawdopodobnie dysk nie daje radę, jeśli już parametry dysku są koło progu to też może mieć wpływ. Mam u siebie podobnie, jedynie co mogę doradzić to sprawdzić to. Powyłączać programy w tle i rozważyć kupno dysku SSD. (wiem dziwna rada, ale dyski talerzowe potrafią popsuć po trzech latach). To już nie te czasy jak w roku 1999/2000 że jakościowo do dziś dają radę.

Mam 8 GB RAM, 2 karty:

Intel HD Graphics 4600M i NVIDIA GeForce 740M

(Ta jest zintegrowana)

 

PS: W jakiej zakładce jest te sprawdzanie dysku w HDTune?

Zakładka Health.