Obciążenie łącza internetowego - zwiększony ping

A więc tak …

Windows7 64bit. Router TP-Link chyba wsio co się przyda …

Problem polega na tym ,że dziś zauważyłem niewielkie ale odczuwalne zwiększenie pingu. Bardzo mi to przeszkadza chociażby w grach sieciowych. Przeważnie gdy w cmd pingowałem na wp.pl ping był 30-70 około , teraz natomiast od 60-140.Zmiana hasła na routerze nie pomogła więc nikt się nie podłączył. Kabel jest sprawny… tak myśle bo ping na router jest w porządku.Skanowane Anti-malware i AVG 2015 - nic nie wykryło.

 

Więc ruszyłem dalej  "netstat -ob " wyskoczyły firefoxy itp na samym końcu 4 połączenia mnie zaniepokoiły .

Nie wiem co to za połączenia więc pytam mądrzejszych od siebie. Jeśli są okej to w czym może tkwić problem?

post-274873-0-75328900-1428776617_thumb.

Wyłącz Firefoxa i ponownie sprawdź.

Te adresy IP należą do Googla i Facebooka.

Być może masz jakieś dodatki do Firefoksa i dlatego nie będzie widać jaki program łączy się z siecią.

wyłączony :slight_smile: ping nadal tak samo.

screen z netstata

Jest Ok.

Nie masz aktywnych połaczeń.

Połączenie zawsze trochę “trzyma” po zamknięciu programu, który je nawiązał i dlatego pojawia się coś takiego jak CZAS OCZEKIWANIA bez przypisania do programu.

Jeśli poczekasz dłużej znaim użyjesz netstat to wszystkie wpisy powinny zniknąć.

No okej dzięki, ale co może być powodem skoków pingu? Jakieś pomysły? Wpadłem na pomysł ,że może router szwankuje spróbuje połączyć komputer bezpośrednio do modemu .

Spróbuj zrestartować modem, sprawdź połączenie na innym komputerze, poczekaj ( możliwe że u dostawcy są jakieś problemy ).

To raczej był dostawca. Już się unormowało. Troche się wystraszyłem ,że może to być jakiś wirus. Dzięki wszystkim.