Obciążenie łącza internetowego - zwiększony ping

(Suchutkowy) #1

A więc tak ...

Windows7 64bit. Router TP-Link chyba wsio co się przyda ...

Problem polega na tym ,że dziś zauważyłem niewielkie ale odczuwalne zwiększenie pingu. Bardzo mi to przeszkadza chociażby w grach sieciowych. Przeważnie gdy w cmd pingowałem na wp.pl ping był 30-70 około , teraz natomiast od 60-140.Zmiana hasła na routerze nie pomogła więc nikt się nie podłączył. Kabel jest sprawny... tak myśle bo ping na router jest w porządku.Skanowane Anti-malware i AVG 2015 - nic nie wykryło.

Więc ruszyłem dalej  "netstat -ob " wyskoczyły firefoxy itp na samym końcu 4 połączenia mnie zaniepokoiły .

Nie wiem co to za połączenia więc pytam mądrzejszych od siebie. Jeśli są okej to w czym może tkwić problem?

post-274873-0-75328900-1428776617_thumb.

(bobbi) #2

Wyłącz Firefoxa i ponownie sprawdź.

Te adresy IP należą do Googla i Facebooka.

Być może masz jakieś dodatki do Firefoksa i dlatego nie będzie widać jaki program łączy się z siecią.

(Suchutkowy) #3

wyłączony :slight_smile: ping nadal tak samo.

screen z netstata

(bobbi) #4

Jest Ok.

Nie masz aktywnych połaczeń.

Połączenie zawsze trochę “trzyma” po zamknięciu programu, który je nawiązał i dlatego pojawia się coś takiego jak CZAS OCZEKIWANIA bez przypisania do programu.

Jeśli poczekasz dłużej znaim użyjesz netstat to wszystkie wpisy powinny zniknąć.

(Suchutkowy) #5

No okej dzięki, ale co może być powodem skoków pingu? Jakieś pomysły? Wpadłem na pomysł ,że może router szwankuje spróbuje połączyć komputer bezpośrednio do modemu .

(adamok) #6

Spróbuj zrestartować modem, sprawdź połączenie na innym komputerze, poczekaj ( możliwe że u dostawcy są jakieś problemy ).

(Suchutkowy) #7

To raczej był dostawca. Już się unormowało. Troche się wystraszyłem ,że może to być jakiś wirus. Dzięki wszystkim.