Obciążenie peocesora na 100% przy włączaniu filmów

Witam,

 

 

Mam problem z laptomem Del latitude d531.

 

AMD Turion 64X2 Mobile

1.99 Ghz , 3,37 GB Ram

Grafika Ati Radeon  X1270, 128 mb.

 

 

Mianowicie przy włączaniu filmów z wbudowanych przeglądrek Firefox, Chrome, Opera (youtube, CDA, itd…) i odpalaniu filmów z dysku z popularnych odtwarzaczy, procesor systematycznie, nie raz gwałtownie obciąża się automatycznie do 100% co powoduje niemalże agonie komputera, przy dłuższym przetrzymaniu go w 100% niemalże totalnie odmawia posłuszeństa, gdzie wcześniej przy innych aplikacjach pracował przy obiążeniu rzędu 20-40%.

 

Zwalałem wcześniej winę na różnego typu flash playery, javy i różnego rodzaju wtyczki, bo  nawet przy otwieraniu przeglądarek, procesor znacznie się podkręca. Jednak po wszelkiego typu reinstalkach, aktualizacjach, czy też zmianach kodeków problem pozostał ten sam.

 

Pracowałem wcześniej na Viście, gdzie problem był identyczny, wszelkie nowe sterowniki do chipsetu, procesora, grafiki nie zmieniły sytuacji. Czytałem gdzieś na forum, że nowego typu wszelkie wtyczki w przglądarkach mogą być za mocne na starsze procesory. (ale wątpie że 2 rdzeniowy procek, potrafi się totalnie tak zamulić) Dla sprawdzenia zainstalowałem na świerzo Windowsa XP pro Sp2, problem jest zupełnie identyczny. Przy zainstalowaniu podstawowych aplikacji tylko do sprawdzenia czy dalej przy oglądaniu filmów dzieje się to samo, niestety problem nie zniknął.

 

Proszę o poradę w tej kwestii, próbowałem chyba już wszystkiego.

 

 

 

 

 

Spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową wtyczki Flash

na tak starym procesorze to się nie dziwie że nie daje rady kup nowszy sprzęt zamiast szukać dziury w całym, to że ma dwa rdzenie nic nie oznacza