Obciążenie procesora (100%)

Witam

Od kilku tygodni zmagam się z moim laptopem a raczej windowsem który tak dobrze się sprawował a teraz wyczynia cuda. Postaram się napisać to jak najkrócej, zdaję sobie sprawę, że nie który gdy widzą nadmiar liter to zamykają temat i pod nosem mówią radź se sam.

Laptop wykorzystuje procesor w 100%, wystarczy, że otworzę kilka zakładek (chrome) a chłodzenie daje się we znaki - jest zbyt głośny.

Kilka screenów, żeby zobrazować sytuację:

http://i.imgur.com/hozv0.jpg

Pierwsze co rzuca się w oczy to strasznie duża liczba procesów, aż 120! te kilka kart od chrome robi swoje i pewien czas pracy. Tak samo się ma po włącznie sprzętu liczba procesów wynosi około 100, procesor pracuje normalnie czyli tak jak powinno być, wykorzystanie nie większe niż 5%.

Tak, mam powyłączane to co jest zbędne, pozostaje przy tym co uważam za konieczne do pracy windowsa:

msconfig:

http://i.imgur.com/PTG2X.jpg

http://i.imgur.com/2Zva6.jpg

Pokrótce opiszę co jest co:

elan smart - touch pad

google upadata - wiadomo, tu się zastanawiam czy tego nie wyłączyć,

start module - aplikacja do robienia screenów

3x aplikacje od asusa czyli nie ruszać :stuck_out_tongue:

wiraless controle - wifi

4x cyber link - jakies usługi od dvd

avg

fancy start deamon - skoro jest włączone od początku to tak pozostawiłem, nie wiem za co odpwiada

instalsheild

Laptop był czyszczony chyba w sierpniu lub początkiem września br, więc nie odczuwam potrzeby kolejnego grzebania w nim. Nie używałem jeszcze pasty.

Jak zadziałać takiej wzmożonej pracy laptopa? Może jakieś usługi powyłączać?


Teraz pytanie z innej beczki:

Zawsze gdy włączam lapka, usługa touchpada nie uruchamia się razem z system z czego to wynika, że jest aktywny cały czas. Aplikację/ usługe uruchamiam w tedy ręcznie c:programy files/ Elantech/ETDCtrl . Po włącznie ETDCtrl wszystko wraca do normy, touchpad nie aktywny i ikonka pokazana:

Zoac7.jpg?1

Jak nazywa się ta usługa by ją potem aktywowac?


asus k52d

Podejdź bardziej agresywnie do tematu. Wywal z autostartu wszystko oprócz antywira lub aplikacji, które sam osobiście instalowałeś. Jeśli czegoś nie kojarzysz z nazwy - przeklej do google - tam zazwyczaj znajdziesz opis procesu.

Kontynuując, asusowe procesy - wszystkie można wywalić chyba, że rzeczywiście z nich korzystasz. msconfig jest o tyle ciekawy, że zawsze możesz proces włączyć z powrotem.

Po drugie spróbuj odinstalować przeglądarkę i zainstalować ponownie (chyba, że już tak zrobiłeś).

Nie dziwię się, że wiatrak wyje jak proc jest na 100%.

Zastanów się także, czy nie przenieść twojego problemu do działu bezpieczeństwo celem wykrycia infekcji, która może być powodem obciążenia proca.

Tak na szybko w msconfig zakładka obok (usługi) zaznacz usługi spoza windows i zobacz co tam się jeszcze dodatkowo ładuje - założę się, że siedzi tak kilka kolejnych procesów (usług).

Ja to zawsze tylko zostawiam w autosarcie antywira im więcej procesów tym dłusze ładowanie systemu

W msconfig w zakładce usługi zaznacz ,ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft". Wtedy będziesz miał pokazane tylko i wyłącznie uruchomione programy zainstalowane przez ciebie. Zaznacz ,wyłącz wszystkie" -> Zastosuj -> OK -> zapyta sie o restart-> naciśnij TAK i daj znać jak wtedy działa. A komp przeskanowany antyvirem i antimalware’m?

http://i.imgur.com/b6CFr.jpg

http://i.imgur.com/jzbbh.jpg

Nie jestem pewien czy wyłączenie tych usług wpłynie poprawnie na system.

Komputer był skanowany avg + spybot, rezultat - nic nie wykryło.

Po pozostawieniu komputera na jakiś czas z wyłączonymi wszystkimi programami nadal procesor wariuje;/

Teraz napisze nowy temat w dziele bezpieczeństwo tak jak przedmówca pisał.

Wywal wszystko oprócz antywira, jak coś co będzie brakowało to włączysz.

Odłączaj po kolei, żeby się nie pogubić.

Możesz wyłączyć wszystko. Ja tak u siebie zrobiłem i nic sie nie stało. Potem zacznij po kolei włączać usługi i sprawdzaj jak sie zachowuje procesor. W końcu wykryjesz która/które usługi stanowią problem i je wyłączysz.

Dodane 22.11.2012 (Cz) 21:57

A o bezpieczne usługi to chodzi prawdopodobnie o Windows Defender

OK. Wyłączę to.

Teraz program sporządza raport OTL.

Możecie mi jeszcze powiedziec która usługa odpowiada za włączanie touchpada razem ze startem systemu bo to ciągle ręczne klikanie by uruchomić go jest nieporęczne. Uruchomienie tego ma na celu wyłączenie touchpad ponieważ po włączeni kompa jest włączony.

Jedyne co mogę ci poradzić to spróbuj przeinstalować sterowniki od niego.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

System działa mi noo prawie prawidłowo, poza tym procesorem ale już czuję różnice, po wyłaczeniu zbędnego badziewia w stanie spoczynku nadal jest zbyt aktywny około (30%) ale da się wytrzymać

Komunikat avg : Czujesz różnicę? Po zainstalowaniu avg Twój system uruchomił sie 126% szybciej, tak jak by to była ich zasługa…

Czekaj na odpowiedź z logami. 30% to o prawie 30% za dużo. Coś jeszcze siedzi w systemie. W spoczynku system bierze 1-2%

Ctrl+Alt+Del zakładka wydajność>monitor zasobów>zakładka procesor CPU

tam zobaczysz może coś więcej, co zajmuje ciągle proca.

pawel040 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.