Obciążenie procesora po uruchomieniu Windows


(M Muszy) #1

A więc tak , jakiś czas temu, można powiedzieć ' z dnia na dzień' mój komputer nie dość, że uruchamiać się zaczął strasznie długo (od pojawienia się pulpitu do możliwości włączenia np firefoxa mijają z 3-4 minuty). Gdy włączę muzykę z foobara , włączę film, grę, dźwięk trzeszczy, skrzeczy, przerywa, zwalnia, tragedia ! Na dodatek zużycie procesora po uruchomieniu komputera utrzymuje się przez kilka minut na poziomie 100 % z czego większość a zwykle całość zajmuje svhost. exe , w drugiej kolejności Comodo Security. Po tych kilkunastu minutach uspokaja się, zużycie procesora spada, muzyka i dźwięki ok. Pisząc tego posta firefox 'zjada' mi 50 % CPU... zużycie procesora skacze od 40 do 60 %. Czyściłem Odkurzaczem, CCleaner, Defragmentowałem. Zastanawiam się czy nie najlepszym wyjściem jest format C.

Parametry komputera : laptop Samsung R525 ( dokładnie rok od zakupu )

  • Windows 7 32bit

  • AMD Athlon II Dual Core M320

  • 3 GB RAM

-ATI Radeon HD5470

Logi z OTL'a

OTL > http://wklej.org/id/581950/

Extras > http://wklej.org/id/581953/


(Dj Wiewior) #2

Na moje oko system jest zainfekowany. Proponuję przeskanować system MBAM'em http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html Przed uruchomieniem skanowania zaleca się ręcznie zaktualizować bazę wirusów.


(M Muszy) #3

Wczoraj tak właśnie zrobiłem, przeskanowałem go MBAM-em, znalazł 7 infekcji, usunąłem, zrestartowałem i wydawało się, że jest ok. Wieczorem skan Dr Web Cure It i nic nie znalazł. Ale dzisiaj komputer włączam ponownie i problem nawraca, skanuję drugi raz MBAM, możę to infekcja która po usunięciu mimo instaluje się znów.


(Dj Wiewior) #4

Dokładnie nie wiem jak działa wirus z FB. Musisz czekać na pomoc kogoś kto zna się na logach z OTL'a, ja niestety nie pomogę Ci, ponieważ nie znam się na OTL, ale reszta forumowiczów na pewno Ci pomoże :slight_smile: Teraz ten wirus to plaga, więc będziesz musiał poczekać :slight_smile:


(M Muszy) #5

TO chyba nie jest słynny wirus z facebooka z tego co wiem objawy tamtego są wiele gorsze :slight_smile:


(Dj Wiewior) #6

Oj przepraszam pomyliłem dyskusję :slight_smile: to nie wirus FB :slight_smile:


(Leon$) #7

masz Ccleanera na początek wywal to

z uruchamiania

:slight_smile:


(M Muszy) #8

Tak zrobiłem :). Zmiana jednak minimalna na +. Dalej trochę minut musi upłynąć zanim zużycie CPU zejdzie poniżej 100 % stabilnie...