Obciążenie procesora

witam mam taki problem czasami obciazenie procesora skacze mi do ok 95 % przy uruchomionym necie (neo 1mb) przegladarce Firefox i GG i nic wiecej. Pamięć skacze do ok 500 mb. Procek AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ pamięć ram 1 gb

Który proces wykorzystuje najczęściej najwięcej zasobów komputera?

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Czy od dawna tak się dzieje?

Czy ostatnio coś robiłeś, co mogło spowodować pojawienie się takiego problemu?

komp jest w miare nowy praktycznie dysk jest czysty co do procesu teraz nie wiem bo sie uspokoilo wszystko sys Win XP HE OEM

A masz jakiegoś antywirusa. Jak tak to on może bierze tyle procesora.

anty wira mam jakiegos CA AntuiVirus najwiecej z procesow zzera taskmgr.exe (50) pozniej explorer.exe (ok 40)

wprowadż sobie task menedżera do trayu i zawsze szybko sprawdzisz zużycie procesora, wystarczy rzut oka - kliknij prawym na pliku

taskmgr w system32, utwórz skrót, następnie skrót przeciągnij do folderu

twój folder\menu start\programy\autostart; kliknij prawym na

skrócie, właściwości i w uruchom wybierz zminimalizowany; żebyś zobaczył zużycie musi być wybrana zakładka procesy;

jeśli rzeczywiście i task menedżer i explorer zużywają tyle czasu procesora to z pewnością nie jest to normalne, chyba ze zdarza się tylko podczas np. otwierania folderu itd

żebyś zawsze widział go w trayu prawy klik na start, właściwości,

pasek zadań i jeśli masz zaznaczone ukrywanie ikon nieaktywnych,

dostosuj, kliknij na task manager i wybierz zawsze widoczny

Sprawdź czy nie masz oprogramowania szpiegującego Twe ruchy w Sieci. Myślę, że na 95% to jest przyczyną skoków obciążeniowych (wysyłane pakiety informacji lub skanowanie portów). Jakiś z programów typu MS. Defender lub Spybot powinien załatwić sprawę.