Obciążenie zasilacza

Mam do przetestowania zasilacz komputerowy. Jest on o mocy 650W, natomiast mój sprzęt wykorzysta lekko ponad 250. Chciałbym go przetestować jednak w maxymalnym obciążeniu. Nie wiem tylko jak taki układ miałby wyglądać. Nigdzie nie znalazłem schematu ani pomysłu. Fajnie by było gdyby natężenie pobieranej mocy mozna było regulować, wtedy testy można byłoby robić na większej liczbie zasilaczy. Macie może jakieś schematy? Trzeba będzie chyba obciąząć każdą linie innym układem (tzn oddzielny układ pod każdą linie, ale osadzone na jednej płytce :slight_smile: ).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Moduł_Peltiera

powodzenia…

A tak nawiasem mówiąc to nie mogli Ci zapewnić jakiegoś odpowiedniego sprzętu, jak dali Ci taką zasiłkę?

wigrus

hm … zastanawia mnie po co dałeś linka do peltiera? :shock:

przeciesz kolega McDracullo ma na myśli raczej co innego nie sądzisz ?

peltier służy głównie do pdbierania ciepła z procka

ale tym niesprawdzi jak zasiłka się zachowuje pod max obciążeniem !

Właśnie o to chodzi, że układ Peltiera żre dużo mocy z zasiłki i właśnie wspomagając się tym ogniwem sprawdza się moc zasiłek.

codi? :stuck_out_tongue:

coś lepszego :mrgreen: dużo lepszego… :slight_smile:

Nie macie jakiegoś schematu jak zbudowac takie cudo?? :stuck_out_tongue:

W warunkach domowych,może być to niemożliwe.

Praktycznie powinny być obciążone wszystkie linie zasilania i dopiero robiony pomiar napięć i prądu i innych czynników.

Poszperaj po sieci.

No wystarczy mi to 600W :mrgreen:

Wiem, i dlatego chyba trzeba zrobić obciążenie dla kazdej lini osobno. Czy źle myśle? :stuck_out_tongue:

Szczerze mówiąc szukałem w googlach, ale nawet ni ewiem jak taki układ fachowo się nazywa - stąd chyba mizerne wyniki…

np:

Cytat stąd:

TU

Jest to dosyć skomplikowana platforma testowa,ale poprawnie chyba inaczej się nie da,ale poszukaj może coś znajdziesz.

Wrzuć i poczytaj:

test zasilacza jak go obciążyć

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Obciążaj żarówkami samochodowymi (chyba najtaniej).H1 -60W Ksenon 100W. Trzeba tylko zmierzyć ile taka żarówka obciąży 5 i 3,3 v.

do tego jazeniówki na 105W… tylko, naśiwetlać tyle pokój? :stuck_out_tongue:

Witam dołączę się do tematu posiadam zasilacz ModeCom Feel3 500 w ATX

Pamieć Kingston Hyper xDDr 2(5g)

procesor intel Core 2 Duao e8200 2,66 podkręcony do 3,1

płyta główna Asus P5k se/epu

czytnik kart acper

2 dyski jeden 500 wejscie sata drogi 160 wejscia ata

nagrywarka sony

karta graficzna Radeo hd5770vapor-x 1g b ddr5

i tu moje pytanie chciałbym dozucic jeszcze jedna nagrywarkę DVD ale nie wiem czy mi zasilacz udźwignie .

A czytałeś w ogóle temat?

tu troche wiecej o budowie… strona 3-4 szczegolnie 8)

clockwork , a Ty z kolei nie czytasz dat. Mój post był z 2006r. A moduł na labie został złożony w 2010r… :roll:

Zresztą temat już dawno nieaktualny.

osz… fakt, nie zwrocilem uwagi na date :slight_smile:

niemniej jednak sam temat dosc ciekawy, bo jak w warunkach domowych przetestowac zasilacz?

kiedys chcialem przetestowac OCZ sxs 500W i nie malem jak obciazyc w pelni - c2d e8400 i hd4870 to za malo… po dolozeniu gf8800gt i kilku dyskow zagotowal sie dopiero, przynajmniej wiem, ze dzialaja zabezpieczenia przy srednim OC - proc na 3.6GHz, karty odpowiednio 750/1000 i 675/1000 plus kilka dyskow i wentylatorow… 8)