Obcy: Izolacja

Niby chyba pójdzie, ale wolę się upewnić otóż mam debiana 9.5 mesa 13.x
Mój komp to
Intel i5 8250U.
Pamięć Ram to 8 GB
Karta graficzna to UHD Grafisch 620

I teraz moje pytanie czy pójdzie na tym obcy izolacja powinien pójśc, ale ta gra trochę kosztuje więc wolę się upewnić.

Masz dwa rozwiązania:

  • kupić licencję na Windows, oszczędzisz sobie kłopotów z uruchamianiem gier
  • nauczyć się korzystać z dobrodziejstw internetu

Jeśli to drugie, zerknij tutaj:
https://www.protondb.com/app/214490
Zadanie na niedzielę: napisz maksymalnie w dwustu słowach co oznacza określenie NATIVE?

Nawet jak pójdzie, to kiepsko. Nie warto.

Ty na prawdę myślisz, że ja nie wiem, że jest wersja na linuxa ja tylko pytam, żeby się dokładnie upewnić bo to nie jest gra za 1 zł tylko za 150 zł.

Dlatego do grania wybierz Windows.

Narazie używam tylko jednego systemu operacyjnego, dlatego pytam czy akurat obcy izolacja pójdzie na tym moim sprzęcie, wolę się upewnić niż potem by się okazało, że nie pójdzie.

  • Additional Notes: NOTE: AMD and Intel graphics cards are not currently supported by Alien: Isolation. Game requires at least OpenGL 4.3

Moja krta wspiera OpenGL 4.5

Co nie znaczy że nagle OpenGL przeskoczył u nich problemy z zintegrowaną kartą Intel lub zewnętrzną AMD - zalecają nVidię.

@krystian3w
Nie rozumiem co masz na myśli ?

Że nie umieją rozwiązać np. jakiś bugów dla Intela i AMD i pewnie nie mają na tyle zaplecza by ktoś się tym zajmował po 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu (jak dalej aktualizują kod gry a nie że już to olali i koszty gry się zwróciły).

Już wiem, że nie będzie chodzić, ponieważ mój debian ma niższą versie openGL niż ta która jest wymagana dla gry.

1 polubienie

Mnie zastanawia jednak coś skoro gra była wydana w 2014 roku i wymaga openGL 4.2 a twedy na linuksa nie było w pakiecie mesa takiej wersji openGL to o co chodzi może gra była w późniejszym momencie wydana na linuxa, a najpierw na windowsa.

Tak na marginesie: co zdecydowało, że używasz Debiana? Dla gracza to nie jest zbyt szczęśliwy wybór.

Mam nvidia optimus, a ubuntu nie wspiera nvidia optims nie wiem jak jest teraz, ale wtedy X-xy się nie chciały uruchomić.

Czekaj czekaj… Nvidia Optimus… To masz GPU z Nvidii jeszcze?

Tak, ale debian nie obsługuje nvidii tylko intela grafikę.

1 polubienie

@marcin82 co z tą obsługą GPU NV przez Debiana, obstawiam, że chyba da się to zrobić!?

Skoro istnieją oficjalne poradniki to chyba można https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers/Optimus

@Semtex

Powinno się dać, chociaż jak słusznie zauważył @anon41799040 mogą nastąpić i znając życie nastąpią pewne, może nawet nieodwracalne komplikacje…

PS
Odpowiedź przesłaliśmy w wiadomości prywatnej :laughing::rofl::joy: :stuck_out_tongue_winking_eye: