Obejście blokady internetu

Witam, mam problem odnośnie obejścia blokady internetu, ojciec blokuję mi go czasowo lub całkowicie i nie mam pojęcia jak go obejść, próbowałem zmieniać już adres ip i mac, jak i szperać w ustawieniach firewall ale nic nie podziałało.

Pogadać z ojcem.

Wszystko da się obejść, ale problem leży, czy chcesz się nauczyć czy szukać gotowych rozwiązań.
Złamanie routere czy programu to pikuś. ale.
wiedza, nauka i pokora.

Najpewniej jest lista MAC dozwolonych stąd zmiana MAC na inne „byle jakie” nic nie daje.

Masz własne konto Windows czy należysz do grupy rodzinnej ?

Jak to blokada programem w systemie, to odpalić Linuksa z Live CD.

Jak blokada na routerze, to dostać się na router i wyłączyć, względnie zresetować router do ustawień domyślnych, ale jeśli połączenie jest po Wi-Fi, to ojciec się połapie.

Najlepsza metoda, dogadać się z ojcem.

Wystarczy blokada kid na MikroTiku i powodzenia w łamaniu i obchodzeniu.

Najpewniejsza metoda. Podsłuchać WIFI które działa , zmienić MAC adres na ten podsłuchany. Ale to zadziała tylko na prymitywne zabezpieczenie.

Zrobione jak należy działa tak, że po odpaleniu przeglądarki dziecko loguje się na swoje konto i ma dostęp do netu na określonych zasadach.
Resetować router może sobie ile chce. Podmieniać ip mac itp. też. Bez znajomości hasła nic nie zrobi.
A i tak aktywność można zapisywać w logach i informować zdalnie.
W MikroTiku jest cały moduł taki dodany, działa super, wręcz można hmm bilety z dostępem za zachowanie czy naukę dawać. :yum: