Objawy słabego zasilacza?

Witam. Od długiego czasu mam problem z komputerem. Wydaje mi się, że związane jest to ze kompatybilnością visty 64bit ze sterownikami i kartą graficzną. Jak włączam komputer z trybu uśpienia pojawia mi się czasem BSOD. Gdy gram w jakieś gry po pewnym czasie ekran zamarza, w tle słychać muzykę. W GTA4 nie zwiesił się sam obraz, a od razu wyskoczył BSOD. Próbowałem już różnych sterowników do grafiki od starych po najnowsze i nadal to samo. Robiłem wczoraj formata, który nic nie pomógł. Czasami też (nie wiem jak teraz) na ekranie pojawiały mi się “magiczne szlaczki i paseczki” lecz to nie wina monitora. Czasami też wyskakuje mi komunikat “sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność”. Aktualizowałem poprzez Windows update, ściągałem patche do gier i nadal to samo. Czy to wina karty graficznej ? Myślałem, że może to być wina zasilacza ale chyba jednak nie w tym problem.

Nie jestem specjalistą, ale czy powodem moich problemów może być zbyt słaby zasilacz ? Czy bardziej wina leży po stronie karty graficznej ?

Mój komputer:

System: Vista Home Premium 64 bit

DirectX 10.1

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 @2,40 GHz

K. Graficzna: Gainward GF 8600GT (1GB)

RAM: 4 GB Ram ddr2

Karta dźwiękowa: Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

P. Główna: Gigabyte GA-G31M-S2L

Dysk fizyczny: MAXTOR STM3500320AS ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Zasilacz: 400 W z Obudowy. Take Me SWIFT 400W black-red

Zasilacz do wymiany.

Nie zasilacz… Karta grafiki. Te same objawy co u kolegi, karta grafiki ta sama, tyle że od Palita i mająca 512mb. Tyle że u mnie w grach takich jaj nie robi :o

Na 99,9% to jest zasilacz, Take Me to jeden z najgorszych ■■■■ów :wink:

Wygląda na problem z kartą graficzną ale… nie można wykluczyć że jest powodowany przez zasilacz… 8600gt + 65nm quad to nie jest najbardziej energooszczędna konfiguracja, tak więc zasilacz napewno się poci. Pożycz od znajomego/przetestuj z solidniejszym zasilaczem, ale na początek możesz sprawdzić czy nie zatarł się wentylator na karcie graficznej/nie przegrzewa się…

Karta graficzna raczej się nie grzeje. Średnio bez wysiłku jej temperatura jest równa ok. 45 stopni C. W czasie gry 60-70. Pożyczę i zamontuje inną grafikę i jeśli nadal będzie to samo, to zapewne powodem moich problemów jest zasilacz. A w takim razie o jakiej moc musiałbym kupić ? Jakiś 400-450W Chiefteca jak np. Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W bulk wystarczyłby?

Bo na pewno Take Me 400W dzielą lata świetlne od jakiegoś porządnego 400W.

Jeśli chcesz tanio to Pentagram Silent Force 430W, ale On na jakieś modyfikacje późniejsze może nie wystarczyć. Osobiście brałbym coś takiego: http://www.allegro.pl/item555648165_wyd … _watt.html

OCZ S&S 500W SLI

ewentualnie CORSAIRa 450W, który dostarcza max. 550W

Oba zasilacze cena 200-250zł (zależy od sklepu czy allegro)

mierzyłem daje średnio ok. 520, polecam

To, że zamarza obraz w GTA 4 to norma. Wpisz w YT GTA4 i zobacz jak częsty jest to błąd :wink:

U mnie w ogóle nie zamarza :roll: