Obliczanie powtarzających się liczb

Witam, poszukuję programu który pozwalały na obliczenie ile razy powtarza się określona liczba w ciągu liczb.

 

Proszę zapoznać się z tą stronąa następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Jaki to ma być ciąg liczb i jakie liczby mają być szukane, w zakresie 0-9?

Jak wspomniano - określ co oddziela liczby… takie coś zrobisz nawet w Excelu (=COUNTIF), albo kilka linijek w perlu, czy nawet w bashu (wrzucenie do tablicy i jakiś ‘foreach’, czy inny ‘while’). 

A nie możesz użyć notatnika? Choćby akelpad http://www.programosy.pl/program,akelpad.html

otwiera nawet xml, htm/html. Nasi nie dają takiego potrzebnego programu. No, ale można dowolnie wpisać, wkleić dowolny ciąg. Zaznaczyć. Użyć Znajdź.

Naklepałem - poszukałem 6 - znalazłem 30 razy.

001484.jpg

Takie większe wyszukiwanie, np zliczanie liczby 6 w źródle strony. Źródło zaznaczone, wklejone do akelpada - to ponad 18 tysięcy liczby 6.

bezty.jpg

A akekpad, bo wkleisz i tysiąc stron i nie mrugnie, że mu ciężko. Systemowy notatnik by już zdychał…

A nic nie oddzielałem.

 

 

a da sobie radę z milionem cyfr?

Sprawdź?

Pewnie uważa, że dla komputera milion to jest dużo. :slight_smile:

W pierwszym lepszym programie sprawdzenie wśród miliona kolejnych liczb ile jest liczb w których występuje ciąg: “9999” trwa zdecydowanie poniżej jednej sekundy (280 takich liczb). :slight_smile:

Jakiś słaby algorytm, że tak dlugo :wink:

Święta racja, bo ja jak głupi sprawdzałem od jedynki, a przecież najmniejsza liczba z czterema kolejnymi dziewiątkami, to 9999 i od niej należało zacząć sprawdzanie. W ten sposób uniknąłem sprawdzania pierwszych 9998 liczb, a algorytm działa szybciej aż o 1/200 sekundy. :wink:

 

Nie za bardzo łapię, klikałeś “następny” aż 30 razy ?

Nie klikałem 30 razy, ani 18 tysięcy.

Zaznacza się wszystko, - a zauważyłeś w okienku, że ma wyszukiwać w zaznaczeniu? Trzeba wybrać opcje znajdywania, czy według sekwencji, wyrażeń regularnych, czy jak, ale jakoś tak - według potrzeb. Zaznaczasz, klikasz następny i masz podliczone wszystko. “Szczałki” pokazują.

 

A co nie łapiesz? Czy to nie akurat Ty spolszczyłeś sobie wersję testową akelpada, na forum akelpada? Toż powinieneś mieć tytuł eksperta w tym klubie.

Widać jestem noga z tego.

 

Zaznaczam text, następnie wybieram “Znajdź”.

Otwiera się okienko  już z wybranym “W zaznaczeniu”.

Wpisuję 3 i klikam “Następny”… i  gdzie mam to podliczone?

 

 “Szczałki” pokazują.

Masz na myśli strzałki?  Ja tam żadnych strzałek nie widzę.

Może mam coś z konfiguracją?

A przydałaby się taka możliwość wyszukiwania.

 

PS. Od spolszczenia do experta to jeszcze daleka droga.

Zdradzę jak ja to obliczam. Używam funkcji zamień w dowolnym edytorze.

Jedźmy do wiedźmy -

Mam akurat przypadkiem 25 stron liczby pi. Według znajdywania w wordzie, przypadkiem znalazło mi liczbę 6 - wystąpiło 5019 razy

001485.jpg

Wpisuje się liczbę, potem klika w “Znajdź w” - wybiera cały dokument i od razu wyświetla się wynik. 

 

Przynajmniej jeszcze zaznacza wszystkie trafienia…

A co z Akelpad’em?

Interesuje mnie on, bo go używam i uważam, że po Word’zie jest najlepszy,

choć ma kila wad.

Masz i w akelpadzie - ten sam wynik w okienku, co w wordzie, ale z opcji zamień/zamień wszystko - wpisałem 6, zamieniłem na 6, żeby nie zmienić ciągu liczb:

001486.jpg

To samo napisałem wyżej pod “PS”, ale innego sposobu ze strzałkami nie znalazłem.

A mam go już dość dobrze zaadaptowanego.


 

 

 

Ciort mnie pokusił dodawania w paincie czerwonych strzałek, żeby pokazywać szczegóły.

Ja tam mam prosty akelpad. Nie do mnie jakieś zaawansowane sztuczki.

Pierwsze, to trzeba wkleić wyrażenie, czy w akelpadzie otworzyć plik xml, html, info, czy txt.

Drugie, to z menu Edycja wybrać zaznaczenie wszystkiego.

Z menu Edycja wybrać opcje Zamień.

W okienku zaptaszkować “W zaznaczeniu”, wpisać przykładową nieszczęsną szostkę w pozycję Co, to samo wpisać w pozycję Czym. Po tej ciężkiej robocie, trzeba już tylko kliknąć w “Zamień wszystko”.

Wyskoczy okienko, ile zamieniono i mamy WYNIK.

Pisałem o tym prościutkim, lekkim programie AkelPad! Myśmy się chyba nie zrozumieli i poszli po piwo w przeciwne strony:

001487.jpg

U nie w AkelPad to jest proste działanie.

W oknie Total Commandera zaznaczam plik do odczytu, klikam na Edycja lub jak kto woli naciskam F4

Otwiera się wybrany plik, zaznaczam część tekstu lub cały Ctrl+A i klikam na “Zamień”

W obu oknach “Co” i “Czym” wpisuję interesującą mnie np. liczbę

(tę samą lub nie, zawsze można to cofnąć lub nie zapisywać pliku),

i klikam “Zamień wszystko” i wyskakuje okienko ile zostało zamienionych.

 

Nie muszę  wklejać wyrażenie, czy w akelpadzie otworzyć plik xml, html, info, czy txt.

Wcześniej Ctrl+A i nie potrzeba wybierać zaznaczenie wszystkiego.

 

Ja do tego użyłbym grep -c (man grep). Doskonale radzi sobie z czymś takim.