Obliczenia w Wordzie - Suma z tabeli w poza tabelą?

Proszę o pomoc. Męczę się już z tym dwa wieczory… Mam tabelę w Wordzie 2003. W jednej kolumnie są kwoty. Chciałbym aby kwoty te sumowały się a wynik umieszczony był w tekście pod tabelą (jak na obrazku http://imageshack.us/f/691/beztytuutjqr.jpg/)

Poza tym chciałbym aby wynik zamieniał się formułą na słownie ale myślę, że z tym sobie już poradzę. Nie wiem co zrobić, czy utworzyć Pole, czy wpisać Formułę a może utworyć Zakładkę… aby wynik w tabeli wpisany był w tekście pod tabelą a zmiana liczb w tabeli uaktualniała wynik. Z góry dziękuję.

A nie prościej było by poprzez Excel. Myślę, że prościej, a i więcej przydatnych funkcji posiada Excel. :slight_smile: Pozdro 8)

Aby kwoty sumowały się automatycznie,musisz jak zapewne wiesz wpisać w odpowiednie pole formułę.

Jednak w Wordzie, z tego co pamiętam, po zmianie wartości pola z którąś liczbą, musisz zaznaczyć wynik i wcisnąć F9

Analogicznie musiałbyś zrobić z polem poniżej tabeli. Dodatkowo pole z sumą poniżej tabeli musi być w formie komórki tabeli i to połączonej z tabelą,z której będzie pobierało dane.

Musi to wyglądać mniej więcej tak:

ni2945_Bez-tytulu.jpg

Na czerwono wpisałem ci formuły (ale to zapewne znasz)

Oczywiście pozostaje wymazanie niepotrzebnego obramowania i uformowanie tekstu.

io1248_Bez.jpg

Jednak tak jak pisałem w Wordzie nie unikniesz wciskania klawisza F9

Jeśli chcesz pełen automat to pozostaje ci wkleić do Worda arkusz Excel

Powodzenia

Witam.

Dziękuję za pomoc. Excel odpada bo tekstu mam dużo a obliczeń niewiele… tylko suma, ale liczenie na kalkulatorze dość uciążliwe.

Pomysł ak6 ciekawy, muszę spróbować, że sam na to nie wpadłem. Choć to wciskanie F9 będzie kłopotliwe, ale chyba nie da rady tego przeskoczyć.

Wklejenie arkusza Excel do Worda wymaga chyba otwierania obydwu plików, liczenia w Excelu i łącza do Worda. Jak dla mnie za dużo bawienia. Jeśli się mylę, poprawcie mnie.

Pozdrawiam.

Mylisz się. :slight_smile:

Po prostu otwórz Worda, wklej pusty arkusz Excel (nie mam teraz Office’a 2003 ale znajdziesz taką opcję), i uzupełnij go danymi w Wordzie. Samego Excela nie musisz uruchamiać.