Oblivion czy Gothic III-co lepiej kupić?

Oblivion czy Gothic III-co lepiej kupić??

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o poprzedniczki powyższych gier to bardziej spodobał mi się Gothic II :slight_smile: Niepowtarzalny klimat, naturalny świat, nie zasypiało się przed monitorem :stuck_out_tongue: (czego nie można powiedzieć o Morrowindzie :slight_smile: ). Z tym, że obecne teraz sytuacja się chyba odwróciła :smiley: To Oblivion wydaje mi się pełniejszy życia, ciekawszy, posiadający realniejszy świat :smiley: Oczywiście mogę się mylić, bo nie widziałem tych gier na własne oczy na “żywca”. Wymagania sprzętowe raczej nie wchodzą w grę :stuck_out_tongue: Tak więc co mi bardziej polecacie i dlaczego??

PZDR

Myślę że Oblivion będzie lepszym zakupem. Oczywiście, jeśli grałeś w poprzedniczki, to trzeba “zaliczyć” i kontynuacje, ale TESIV jest bardziej dopracowany, grafika ładniejsza i lepiej wykorzystuje zasoby komputera. Co do G3 jeszcze lepiej poczekać aż sytuacja ustabilizuje sie (łatki)

Grałem w obydwie gry i moge powiedzieć tak :

Według mnie Gothic 3 jest nawet fajny , ale ma sporo prymitywnych błędów które utrudniają gre ( np niedopracowane questy ,czy npc)

Natomiast Oblivion jest ciekawy, bardzo duża mapa , i jeżeli lubisz gry takiego gatunku to powinno ci się spodobać.

Jeżeli cenisz dobrą grafkę, to wybierz gothica. Wspomniano jednak, że zawiera dużo błędów i luk, co utrudnia grę. W Obliviona grałem jedynie na xboxa 360, jednak nie przypadł mi do gustu. Z tych dwóch wziąłbym gothica.

Odpowiedź na pytanie jest prosta. Mianowicie grałem w obie gry i gdybys to samo pytanie zadał tydzien temu powiedział bym że Gothic lecz od 3 dni mam Obliviona i moge powiedzieć tylko jedno, Gothica nie można nawet porównywac do Ovliviona. Oblivion jest o wiele lepszy. Samo przejść wszystkich zadań w Mrocznym Bractwie daje większą radość niz cały wątek głowyn Gothica. Dodatkowo czy w Gothicu pojeździsz na koniu, albo sobie kupisz dom? Nie. A w Oblivionie tak. W Gothicu przyłączas się do jednej frakcji, czy tam buntowników czy orków albo kogos innego za to w Oblivionie możesz być i złodziejem, zabójcą, magiem i wojownikiem w jednym. Ogólenie Oblivion ma znacznie lepszy klimat, tą gre sie znacznie bardziej przeżywa i jest znacznie ciekawsza. Niktóre zadania są tak doskonale przemyślane i wykonane, np. Masz zabić wyznaczony cel, włamujesz się do domu, skradasz się w cieniu i przez tunel wentylacyjny dochodzisz do wisącej głowy byka za ścianą. Gdy cel siada by poczytać wieczorną książeke ty rozwiązujesz sznór a byk leci na ofiare. Doskonały efekt, gdy potem spoglądasz na zakrwiawiony cel i leżącaom na ziemi głowę zwierzęcia. A po za tym w Oblivion ma dosonały system odwzorowywania fizyki. Uderzając mieczem o porcelane na półce, widziemy jak ona realistycznie spada na ziemie. Coś genialnego. To jest moje zdanie, z tych dwóch gier najlpszy jest Oblivion. I jeszcze przez długi czaas tak będzie. Oblivion jest moim zdaniem najlepszą grą RPG na całym świecie i nie ma sobie równych. Jedena gra która może go z rzucić z tronu to jego następca o ile taki wyjdzie. Moja rada, kup Obliviona. Gwarantuje nie pożałujesz.

W Obliviona nie grałem bo mam zasłabego kompa. Ale grałem 3 lata w Morrowind. Jak jakiś maniak cały czas, przeszedłem 3 razy itp.

W Oblivionie jest lepiej, bo możesz sobie wybrać rasę, klasę, organizacje do której chcesz należeć i to od Ciebie czy będziesz zabójcą złodziejem czy superbohaterem (albo wszystko na raz). Ja też polecam Oblivion’a. pzdr

A więc decyzja zapadła: kupuję Obliviona :slight_smile: Szkoda jednak, że wersja za 50zł dostępna będzie od 7 marca :expressionless:

THX Wam za opinie i porady :wink:

PZDR

Ja na twoim miejscu kupiłbym Gothica. Grałem w obie gry i szczerze mówiąc bardziej do gustu przypadł mi gothic.

Że chyba nie przeczytałeś tematu.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym Obliviona. Grałem w oba tytuły, ale to właśnie gra w Obliviona sprawiła mi więcej przyjemności. Oba tytuły są wręcz legendarne w swoim gatunku, oba też mają plusy i minusy.

TESIV Oblivion:

  • ładniejsza grafika w stosunku do GIII

  • ciekawe zadania nie związane z głównym wątkiem fabularnym

  • łatwa do “ogarnięcia” dla kogoś nigdy nie mającego kontaktu z podobnymi grami (dla niektórych minus)

  • bardziej hack’n’shlash, niż cRPG

  • nieciekawy główny wątek

Gothic III:

  • znacznie ciekawszy świat niż w TESIV, wyraźne różnice pomiędzy krainami geograficznymi (np. pustynia, zaśnieżone góry)

  • bardzo klimatyczna muzyka

  • źle zbalansowane poziomy przeciwników (kto grał, wie jak zazwyczaj kończył się pojedynek z np. wilkiem ;/)

  • ciągle płatająca figle zła optymalizacja kodu gry

Niestety mam G3 i coś jest nie tak gra ciagle ma jakieś czkawki, przycinki itp itd… Nie wiem dlatego tak jest, Fps jest ciagle na poziomie 60 a gdy spadnie do 35 to sie grać nie da, w innych grach np Crysis, Wiedźmin gdy fps spada o 30 to nawet tego nie idzie zauważyc. Nie wiem co jest z ta grą. Nie zależnie od ustawień czy max detale czy low… efekt jest taki sam. Może ktoś wie w czym problem…?

A co do Obliviona mialem u siebie przez 1 dzień ale nie grałem, zobaczyłem jak wygląda… Grafika piękna a co do reszty to nie wiem, czytajac czasopisma komputerowe we wszystkich wolą Obliviona, Gothic 3 jest tak popularny tylko dzięki tytułowi…

No i dzięki poprzednim częściom które podobały się graczom :wink: