Oblivion i hdr

WITAM!

Długo się zastanawiałem nad czymś takim w grach jak ,HDR’’ , posiadałem wcześniej gry które też miały podobną funkcję… i jest coś takiego że jak wybiorę opcje hdr to nie mogę wybrać wtedy antyliasingu, a jełki wybiorę sam antyliasing to nie widzę zbytniej różnicy po między opcją hdr … widać że jest włączony antyliasing bo są wygładzone kontury itd. ale reszta nic sie raczej nie zmienia… albo ja tego nie dostrzegam… czy mógł by mi ktoś ujawnić co to jest funkcja hdr i co powinna zmienić w oblivion… oraz poruszając kwestie tej gry chciał bym też sie dowiedzieć jak mogę poprawić korzystnie grafikę na karcie ge force 7600gs 256MB bo sporo czytałem ze jest możliwość poprawienia wizualna i wydajności tylko jest tego tyle ze juz się pogubiłem. z góry bardzo dziękuje

Pozdrawiam

HDR = High Dynamic Range to samo zmienia w grach co w fotografiach. Przeczytaj to http://pl.wikipedia.org/wiki/High_dynamic_range_imaging

edit // W skrócie chodzi o to jak niektóre elementy gry są prześwietlone lub niedoświetlone :wink:

YHMY… a w grze oblivion dużo daje? lepiej sie w z tym gra? ja szczere nie zauważam ale grę dopiero zaczynam wiec może potem bym odczuł różnice i właśnie nie wiem… bo wolał bym grać na czystszym obrazie z antyliasingie zamiast grac bez wygładzonych kontur z jakimś nie zauważalnym efekcie , może to po prostu na moim sprzęcie hdr jest nieodczuwalne?

Na dobrych kartach graficznych jest różnica, ale nie jakaś ogromna. To nie poprawia jakości gry, tylko trochę efekty wizualne bazujące na mocniejszym podświetleniu lub niedoświeleniu. Ja osobiście na początku grałem na tym w Obliviona, ale pózniej mi się znudziło :stuck_out_tongue: A tak na marginesie jaką masz kartę graficzną ? Bo z tego co się orientuję to starsze karty tego w ogóle nie obsługują.

ge force 7600gs

Powinno śmigać. Ale to zależy czy Twój komp to uciągnie w ogóle. Ile mb ma ta karta ? Jaka szyna 256bit ? I jaki procek do tego ?

pentim 4 cpu 3,00gh

ram 512 :frowning:

karta jak wyżej

To lepiej tego nie używaj bo może niemiłosiernie przycinać na 512 ram :wink: A procka też nie masz najszybszego :wink:

czy mam to odpalone czy nie … się nie tnie… ale z hdr mam bez wygładoznych kontur i nic inengo nie widze… a czy dał bys radę zrobić screeny z hdr i bez? był bym mega wdzięczny, generalnie uwielbiam super grafikę w grach , wcześniej posiadałem 1gb ramu , inne gry chodzą idealnie

Screeny bym zrobił jakbym grał jeszcze w Obliviona :stuck_out_tongue: Już dawno to odstawiłem na półkę :wink:

edit // a skoro nie odczuwasz różnicy w wydajności podczas gry to podejrzewam że jednak Twoja karta tego nie obsługuje :wink: Bo tak raczej by się przycinało. Ogólnie 512 to na full detale i takie zabawy trochę mało jak na Obliviona :wink:

wcześniej grałem w test driver unlimited i tam hdr jak odpaliłem to była różnica taka nie wielka … ale wtedy cięło się ostro

może inaczej ja dam screna :slight_smile: i ocenisz czy dobrze to u mnie wygląda cyz coś mam źle… bo martwi mnie trochę widok gór z w oddali…

hmm… może tez być tak ze mam stare stery od grafy 94,24

kurcze a ja nigdy nie potrafiłem sterów dobrych ściągnąć… teraz pobrałem jakieś dziwne 162.18_forceware_winxp_international_whql

Jak co to pisz może na PW nie będziemy forum zaśmiecać :wink:

kurde a wie ktoś jakie są najnowsze stery do ge forca 7600gs i jak je moge pobrac? :?

dzięki wielkie za wszystko jak by co napisze na pw

Pozdrawiam

Zaraz podam Ci linka do sterów :wink: Tylko napisz jaki masz system.

windows xp home

Proszę http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_162.18_pl.html