Obniżające taktowanie procesora przy wysokiej temperaturze podczas grania

Witam podczas grania w gry zauważyłem spadki fps przez spadające taktowania aż do 1400 mhz da sie te ograniczenie wyłączyć?

post-204266-0-96323200-1437928702_thumb.

Zanim cokolwiek napiszę chcę zadać jedno pytanie. Masz świadomość że przez wyłączenie tej funkcji możesz uszkodzić komputer albo utracić ważne dane. Mimo to chcesz się dowiedzieć jak to zrobić?

no ale żeby 65C w stersie to chyba nie dużo  

Ostatnio jakiś dziwny wysyp tematów związanych z AMD i obniżeniem taktowań. Wyłącz CoolNQuiet taktowanie powinno przestać skakać. Dla pewności jeśli posiadasz w BIOS opcję shutdown temp (lub podobną) to możesz ją włączyć ustalając graniczną temperaturę, wynikającą ze specyfikacji tego procesora. 

CoolNQuiet  czyli jak wylacze to taktowanie podczas grania nie będzie spadać ?

Po pierwsze zobacz w Manualu z MOBO spis opcji w BIOS. Już od jakiegoś czasu nie siedzę na AMD i nie znam wszystkich zwłaszcza nowych funkcji, pojawiających się przy tym klocku. Wyłączone CN`Q powinno skutkować tym że zegar przestanie spadać poniżej bazowego.

Nie powinno ale na 1000% usmażysz procesor ponieważ dla twojego modelu graniczna temperatura to 62 stopnie i 70 dla chipsetu :wink:

nie wiem

 

 jak przy 62C może się procek spalić co ty za głupoty piszesz, nie mam chłodzenia boxowego 

 

SilentiumPC Spartan PRO HE924

polecam potrenować czytanie ze zrozumieniem :wink: Są to temperatury graniczne czyli najwyższe bezpieczne podane przez producenta i korzystanie ze sprzętu jest skrajnie ryzykowne.

 

 

Tak jest cały czas. Procesor dostosowuje mnożnik do obciążenia i temperatury rdzenia.