Obniżające taktowanie procesora przy wysokiej temperaturze podczas grania

(bezrobotnyronaldo) #1

Witam podczas grania w gry zauważyłem spadki fps przez spadające taktowania aż do 1400 mhz da sie te ograniczenie wyłączyć?

post-204266-0-96323200-1437928702_thumb.

(MacGregor) #2

Zanim cokolwiek napiszę chcę zadać jedno pytanie. Masz świadomość że przez wyłączenie tej funkcji możesz uszkodzić komputer albo utracić ważne dane. Mimo to chcesz się dowiedzieć jak to zrobić?

(bezrobotnyronaldo) #3

no ale żeby 65C w stersie to chyba nie dużo  

(witek-pl) #4

Ostatnio jakiś dziwny wysyp tematów związanych z AMD i obniżeniem taktowań. Wyłącz CoolNQuiet taktowanie powinno przestać skakać. Dla pewności jeśli posiadasz w BIOS opcję shutdown temp (lub podobną) to możesz ją włączyć ustalając graniczną temperaturę, wynikającą ze specyfikacji tego procesora. 

(bezrobotnyronaldo) #5

CoolNQuiet  czyli jak wylacze to taktowanie podczas grania nie będzie spadać ?

(witek-pl) #6

Po pierwsze zobacz w Manualu z MOBO spis opcji w BIOS. Już od jakiegoś czasu nie siedzę na AMD i nie znam wszystkich zwłaszcza nowych funkcji, pojawiających się przy tym klocku. Wyłączone CN`Q powinno skutkować tym że zegar przestanie spadać poniżej bazowego.

(MacGregor) #7

Nie powinno ale na 1000% usmażysz procesor ponieważ dla twojego modelu graniczna temperatura to 62 stopnie i 70 dla chipsetu :wink:

(bezrobotnyronaldo) #8

nie wiem

jak przy 62C może się procek spalić co ty za głupoty piszesz, nie mam chłodzenia boxowego 

SilentiumPC Spartan PRO HE924

(MacGregor) #9

polecam potrenować czytanie ze zrozumieniem :wink: Są to temperatury graniczne czyli najwyższe bezpieczne podane przez producenta i korzystanie ze sprzętu jest skrajnie ryzykowne.

Tak jest cały czas. Procesor dostosowuje mnożnik do obciążenia i temperatury rdzenia.