Obnizanie taktowania procesora podczas grania

Witam mam problem z procesorem podczas grania bo gdy gram na przykład w gta v albo cos innego procesor obniza taktowanie z 2.55 ghz do 1,64 ghz lub nizej a normalnie gdy nie gram jest 2,55 tak jakby nie widział ze jest gra włączona mozliwe przez temperature ale jak gram w cos mniej wymagajacego to tez tak mam i nie wiem dlaczego zawsze jak gram to gram z podłaczoną ładowarką.

laptop lenovo y50-70
karta graficzna gtx 960m
procesor i7 4720hq

FurMark, Core temp prime 95 test 30 minut zobacz temperatury.

a w jakiejs grze to zrobic czy na pulpicie ?

Na pulpicie.

A kiedy spada taktowanie geniuszu?

BTW, to staroć, był choć raz czyszczony?
Nie czujesz że się grzeje?
Termopasta choć raz ruszona?

To jest laptop, jeszcze do tego nie najnowszy. Zacząłbym od dokładnego czyszczenia, samodzielnie lub w serwisie. Może pomóc, ale nie musi. Laptopy rzadko kiedy są w stanie utrzymać pełne taktowanie pod obciążeniem.

Laptopy tak mają, gdy jest im za ciepło to procesor zrzuca taktowanie żeby się nie upiec. Dawniej nie jedna afera o to wybuchała, pisało w reklamie że procek osiaga dajmy na to 3 GHz, no i osiągał… przez jakieś 3 sekundy w stresie, po czym zrzucał zegary do 1 GHz. Przeczyść toto dokładnie, wymień pasty, kup ewentualnie podstawkę chłodzącą. A jeśli interesują cię gry to raczej odkładaj kasę na coś nowego, w lepsze gry już raczej na tym komfortowo nie pograsz.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.