Obniżenie taktowania procesora w laptopie

Cześć, chciałbym obniżyć taktowanie procesora w laptopie, bo nawet w idle ma wysoką temperaturę(75-80stopni podobno standard w tym laptopie), tylko teraz pytanko, jak w amd overdrive obniżę mnożnik z 10.5 na 5 i HT link z 10 na 6 muszę obniżać napięcie (1.1500)? Czy może zostać takie jakie jest?

Edit: Jak obniżyłem mnożniki i zostawiłem napięcie takie jakie jest od razu zawisł.

Siema.

Mam tego ASUS-a K50AB i faktycznie: można na nim smażyć jajka :wink:

Moim skromnym zdaniem, wystarczy jak ustawisz plan zasailania na “zrównoważony” albo w aktywnym planie ustaw użycie procesora np.: 5 - 80%.

System sam zwolni “obroty” procesora.

W panelu zasilania można procentowo zmniejszyć wydajność procesora. Sam korzystam i działa świetnie.

polecam zainteresować się programem K10STAT

http://forum.pclab.pl/topic/494817-K10stat-CQ-inaczej/

Hmm… Chciałbym ustawić mu na sztywno 1GHz, i tak większej mocy mi nie trzeba, nie potrzebnie się przegrzewa na 80 stopniach nawet jak nic nie robię. Ustawiam w amd overdrive mnożnik na 5 napięcie na 0.950v daję apply i za chwilę wraca do tego co było. Co robię nie tak?

igrek , jeżeli masz Viste/7 to zrób jak pisze witkacz. W aktywnym planie zasilania > zarządzaj energią procesora - min -5% max - 55% <-oblicz ile wychodzi procent na 1GHz. Na sztywno 1GHz ustaw w min i max te same wartości.

Zrobiłem tak jak powiedzieliście. Dzięki,temperatura wedle speed fana , amd overdrive i speccy waha się od 52 do 63 stopni.

Dodane 29.04.2012 (N) 13:11

Znalazłem w internecie sposób na temperatury, wystarczy odłączyć zółty kabelek od wentylatora, ale jest jeden minus, jak procesor przekroczy 50 stopni to się włącza suszarka, jednak chyba lepsza suszarka z 50 stopniami niż 80 stopni z nie działającym wentylatorem. Przywróciłem domyślne taktowanie (2.1GHz) i temperatury się utrzymują nisko jak na ten procesor.