Obnizenie wydajnosci, gorszy ping itp

Witam,

 

Ostatnio zaobserwowałem u siebie na laptopie dziwny spadek wydajności, mimo ze laptopa mam około rok.

Z miesiąc temu pobierałem całego WoT(ok. 25gb) w jedna noc(pokazywało mi ok. 500-1500kb/s) dziś jest to 100kb/s,

martwi mnie to trochę gdyż ciężko jest zagrać w coś co wymaga lepszego łącza a tym bardziej pobierać cokolwiek, teraz 7gb danych pobierało mi się kilkanaście godzin.

 

Logi skanowania FRST:

FRST

Addition

Shortcut

c.txt

Okej, zrobiłem co kazałeś, ale po ponownym włączeniu komputera(FRST kazał) miałem przez chwilę czarny ekran i okno z konsolką system32, pulpit wczytywał mi się dłużej niż zwykle i jakoś specjalnie nie zauważyłem poprawy, po drugim ponownym uruchomieniu(adwCleaner kazał) nie zauważyłem tej konsolki, było tylko dłuższe niż zwykle wczytywanie pulpitu(ale to chyba normalne po ponownym uruchamianiu). Wiem że nie mogłem oczekiwać cudów, ale czy opłaca mi się formatować laptopa w celu odzyskania dawnej świetności?

Usuń sterownik od McAfee za pomocą:

McAfee Consumer Product Removal (MCPR)

 

W Windows 8.1 masz opcję: Odświeżanie komputera bez utraty plików

 

 

Jeśli masz możliwość sprawdź jak ten internet działa na innym sprzęcie.

Okej, na innym sprzęcie jest podobnie chociaż tam cały czas mam taki internet bo mam mobilny router wielkości komórki który nie ma wbudowanej żadnej anteny więc zasięg tak czy inaczej jest słaby. Ale zostawmy sprawę internetu, gdy próbuję zrobić te przywrócenie komputera do poprzedniego miejsca w czasie to wszystko robi się jak należy, a na końcu gdy już załaduje mi się pulpit wyskakuje mi okienko z błędem i pisze że przywracanie się nie powiodło itp. (zdjęcie błędu)

 

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie - czy aktualizacja z win8 do win10 coś mi da? Jakieś zwiększenie wydajności czy coś? Czy zaktualizować i ew. przywrócić ustawienia fabryczne? No i czy jak przywrócę te ustawienia fabryczne na win10 to cofnie mi do win8?

Przywracanie systemu na Windows 8 i nowszych jest dość zawodne niestety. Aktualizacje do win10 możesz zrobić, to z zasady trochę wydajniejszy system od poprzedników. Najlepiej zrób aktualizacje bez zachowania danych, tylko uprzednio zabezpiecz ważne pliki. Jeśli system dawno nie był reinstalowany i jest załadowany programami to na pewno komputer “odżyje”. 

Jeśli wykorzystasz opcje resetowania w win10 nie wrócisz do win8.

Routery mifi to słaby wybór do domu, trudno się dziwić że internet kiepsko działa szczególnie że pewno korzystasz z internetu mobilnego. 

Okej, jak zrobić aktualizację bez zachowania danych? Bo ja widzę tam tylko że mogę to upgradować i jak chcę to zrobić to muszę czekać aż się zrobi checking for updates, checking requirements i tak godzinę, mam słabe łącze a do tego wcale mi nie pokazuje ile już “się zrobiło”.

Pobierz najnowszą wersję win 10 narzędziem ze strony Microsoftu to aktualizacji powinno być niedużo. Windows 10 Media Creation Tool np z dobreprogramy ściąga starą wersję zaraz po premierze.

Na końcowym etapie będzie możliwość wyboru co ma być zachowane  287845_resize_588x1000.jpg

To już się zmieniło - podmieniono link i ściąga najnowszą dostępną (10.0.10586.117) chociaż na stronie DP jego data to 29.07.2015 (co nie jest prawdą)

Dzięki za pomoc z tym win10, zapewne sobie go zainstaluje, a co do internetu - włączam pobieranie tego Windows 10 Media Creation Tool i widzę że 17 mb pobrało mi się w 5 sekund, patrzę potem na launcher od Guild Wars 2, odpalam - prędkość pobierania 800kb/s, nie wiem co się stało i chyba to nie wy mi pomogliście ale możliwe że te przywracanie systemu jednak coś zmieniło :wink:

 

Dzięki wszystkim za pomoc, jeśli będę miał jakieś problemy z instalacją win10 to napiszę.