Obniżony transfer przez modem USB?

Witam!

Dziś stałem się użytkownikiem neti usługa dziś została aktywowana.

I teraz moje pytanie:

Zamówiłem łącze 6MB/s po zalogowaniu się do systemu mam dymek z informacją prędkość połaczenia 7,4MB/s

Czyli transfer spokojnie powinien mi sięgać 800KB/s ale coś nie idzie bo przy teście połączenia pokazuje mi tylko 3,5-4MB/s a transfer nie przekracza 400KB/s

I teraz to wina ze strony neti czy może modem nie pociągnie 6megowego łącza i muszę zaopatrzyć się w ruter?

Czy też poczekać jakiś czas aż usługa w pełni się aktywuje lub po prostu zadzwonić i zapytać?

Zawsze możesz zadzwonić, jeśli modem dostałeś od netii to raczej powinien obsługiwać tę prędkość.

Zapytaj dlaczego tak jest i co masz dalej zrobić. Ja przy przenoszeniu internetu przy przeprowadzce też miałem małe kłopoty. Niski transfer a nawet całkowite zrywanie połączenia. Zresetowali mi połączenie i jak na razie jest dobrze.

witam z tego co się orientuję , połączenie modemu przez usb nie pociągnie więcej niż 2 mega .

Jaki modem (dokładna pełna nazwa) ?

Posiadam modem Thomson Speedtouch 330

Doczytałem się na wikipedi:

Tylko nie mogę u siebie w ustawieniach tego ISO zaznaczyć ;/ załączam screen: http://img638.imageshack.us/img638/8967/beztytuuvq.png

Speedtouch nie jest najlepszym modemem. W neostradzie oferowani taki sam i internet nie chodził najlepiej.

Zainwestuj w jakiś dobry modem lub router