Obowa o udostepnianie plików w XP i jak udostępnić partycje

Witam. Gdzieś przeczytałem że trzeba robić jakieś konto gość żeby można było udostępniać pliki dla drugiego komputera. I teraz moja obawa bo nie robiłem żadnego konta i bez problemu mogę udostępniać pliki i

czy jak udostępniam plik to udostępniam go w sieci domowej czy też każdy internauta może mieć do niego dostęp.

Chciałbym się dowiedzieć jak udostępnić partycje. Na oby dwóch komputerach jest System XP SP3.

Pliki będą dostępne tylko w sieci lokalnej (LAN). Dostęp do plików w LAN z internetu byłby dostępny w przypadku połączenia VPN ale raczej z tego nie korzystasz, a nawet jeśli tak, to raczej świadomie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dzięki za odpowiedź :). Jeszcze chciałbym wiedzieć jak udostępnić partycje. ( User Roobal zdążył odpowiedzieć zanim zrobiłem edycje :-D)

w “Mój komputer” klikasz prawym klawiszem na ikonce dysku (partycji) i wybierasz “Udostępnianie i zabezpieczenia”. Jak jesteś świadomy co robisz (sprawiasz w ten sposób, że inne osoby w sieci lokalnej mają dostęp do wszystkich folderów i podfolderów na partycji), to potwierdzasz klikając na podświetlony napis i masz już dostęp do opcji udostępniania.

Dzięki za pomoc :wink: