Obowiązki moderatorów i użytkowników

właśnie sprawdziłem i nie mam takowej możliwości

 

i dobrze - po to jest moderacja…to nie błąd tylko celowo tak ma właśnie być a skoro nie chcesz/nie lubisz tego robić to zrezygnuj z moderatorstwa…

@eranet, jak wejdzie się na własny temat, kliknie kolejno (w pierwszym poście) Edytuj->Użyj pełnego edytora, to pojawia się pole edycji tematu z aktualnym tytułem, nad edytorem treści postu. Oczywiście nie pojawi się ono gdy zrobisz to samo w innym swoim poście Twojego tematu lub w nieswoim temacie :wink:

 

x6cb4s.png

 

Możliwość jest, każda regułka zawiera szczegółową instrukcję jak zmienić tytuł…

 

Co do drugiej sprawy, chyba Sobie żartujesz :expressionless: Czy to My (Modzi) oczekujemy pomocy na forum, czy dobry tytuł wątku leży w “Naszym” czy Usera interesie?

Już nie wspomina, że niejednokrotnie dostosowujemy tytuł, choć wcale tego robić nie musimy, chyba nie czytałeś regulaminu forum, pozwól, że zacytuję:

Zwróć uwagę na “Obowiązki Użytkownika forum”, nie ma tam “Obowiązki Moderatora forum”.

 

Moderator ma prawo:

Wyprowadzę Cię z błędu. Moderator jest po to, żeby pilnował porządku na forum, a nie po to, aby poprawiał za leni tytuły wątków albo błedy ortograficzne, jak ktoś jest takim leniem, że nie potrafi pomyśleć nad tytułem, to jego problem, nie nasz. Jak idziesz do baru i widzisz ochroniarza, to jego zadaniem jest dbanie o porządek i spokój w lokalu czy liczysz na to, że będzie sprzątał po Tobie ze stolika?

 

Na zrzucie ciekawy przypadek, dla @eranet, proszę mi wytłumaczyć jak mam poprawić temat (wychodzę z założenia, że My to mamy robić)

post-121324-0-95440700-1392654426_thumb.

Chyba bez wróżki się nie obejdzie…

@semtex - na moje temat ok. Autor prosi o pomoc przy “rozszyfrowaniu” logów programów diagnostycznych. Wszystko z tematem jest ok. Ja bym zostawił

@roobal zacytował (nie wiem skąd to wziął), że moderacja jest od pilnowania porządku. Naprawdę zgadzam się z tym. Do pilnowania porządku zalicza się poprawianie tytułów wątków. Robienie z forum “zielonego śmietnika” - już nie.

Nic w nim nie ma konkretnego, logi się daje z danego powodu, ten powód ma być tytułem tematu, poza tym:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/208287-obowi%C4%85zkowe-logi/#entry2047454

Ostatni cytat…

@semtex:

Zauważ, że to w treści tematu autor ma podać szczegóły problemu/ów. Tytuł jest po to aby napisać ogólnikowo o co chodzi i to w screenowanym wątku zostało zrobione

@roobal wziął to z regulaminu forum: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/173063-regulamin-forum-serwisu-dobreprogramy/ Definicie. Zaraz na początku.

 

I nie, nie jesteśmy od wyręczania leniwych Userów, wyjaśniłem to wcześniej.

 

Nic tam nie zostało zrobione, teraz Sobie wyobraź, że zostawiamy ten tytuł tak jak jest, w godzinę cała pierwsza strona działu Bezpieczeństwo będzie wyglądać tak:

 

post-121324-0-89784100-1392657784_thumb.

 

teraz postaw się na miejscu sprawdzających Logi…

Patrzysz w bardzo ograniczony sposób, tylko przez pryzmat Siebie a nie innych Userów forum.

Po tygodniu w Bezpiece tak jak na zrzucie będzie wyglądać 20 stron, to samo będzie w Google…

Jakby Ci w ogóle kiedykolwiek zachciało zajrzeć do regulamu, to byś wiedział skąd. Jakbyś chciał w ogóle zajrzeć w cytowanie, to byś znalazł informację o źródle cytowania. Skoro Ci się nie chce czytać regulaminu, nie znasz swoich obowiązków, to my nie mamy o czym więcej rozmawiać.

@up:

Obowiązków? A od kiedy to forum nakłada jakiekolwiek obowiązki?

Ja swoje obowiązki (wobec innych np państwa tzn podatki itp) znam i żadne forum nie będzie mi narzucać innych. Tyle

A regulanim (choć się z nim nie do końca zgadzam) czytałem… Co nie znaczy ze akceptuje.

 

Jak nie  akceptujesz zawsze masz wybór :arrow: zlikwidować konto na forum …

Hej,

Nie wiem, jaki to ma związek z tematem zgłaszania błędów na forum - że jak, moderatorzy są błędami? Że niezmienianie przez nich błędnych tytułów jest błędem forum? Generalnie dyskusja na temat pracy moderatorów czy samego regulaminu to w tym temacie istny OT, który pasuje tylko do jednego działu - do kosza! Tym razem jednak wydzielam do osobnego tematu na wypadek, gdyby kolega eranet wrócił i już zapomniał, o czym pisał. Zatem wydzielenie z http://forum.dobreprogramy.pl/temat/460248-zg%C5%82oszenia-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-w-nowej-wersji-forum i kłódeczka.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak nie akceptuje, to wręcz powinien zlikwidować konto, a skoro posiada konto na forum, to oficjalnie akceptuje wszystkie warunki regulaminu forum i nie ma wybacz.

Każdy regulamin nakłada jakieś obowiązki czy to regulamin w szkole, pracy czy w blokach mieszkalnych lub innych i są po to, abyś zrobił to co powinieneś i nikt nie musiał robić tego za Ciebie. Poza tym my przychodzimy do właścicieli forum, a nie właściciele do nas, oni ustalają reguły i musimy się do nich dostosować.

 

Zamiast pokazywać drzwi może lepiej spróbować przekonać dlaczego warto zostać i stosować się do panujących tu zasad?

Wiadomo co jest prostsze, ale czy zawsze trzeba wybierać łatwiejszą drogę?

Ja nie wybieram łatwiejszej drogi, po prostu do pewnych osób pewne rzeczy nie docierają, a ja nie mam aż tyle wolnego czasu, aby kogoś przekonywać, zresztą nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, bo każdy ma wolną wolę. Podoba się, to zostajesz na naszych warunkach, a jak się nie podoba, to nikt Cię tu nie trzyma.

Z tym, że do niektórych osób nic nie dociera w pełni się zgadzam. Nie powiedziałem, że trzeba przekonywać nie wiadomo jak długo ale, że warto chociaż spróbować.

Jednak z argumentem, że nie masz aż tyle wolnego czasu uważaj, bo ktoś może użyć Twojej broni - powiedzieć, że przecież nikt Cię tu na siłę nie trzyma :wink:

 

Akurat temu userowi było tłumaczone wystarczająco długo w innych wątkach, jednak wolał  wybrać drogę trollowania i popisów …

Bo nikt mnie tu nie trzyma, jestem tu z własnej, nieprzymuszonej woli i jak będę miał ochotę to stąd odejdę. Do mooderacji tez nikt mnie nie zmuszał, dobrowolnie wyraziłem na to zgodę.