Obowiązkowa religia rok 2008/2009

Witam, interesuje mnie kwestia religii w roku szkolnym 2008/2009. Otóż czy ten przedmiot jest nadal wliczany do średniej ocen na świadectwie? Szukam jednoznacznego i oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, bo Google rzuca linkami z zeszłego roku, z rozporządzeniami pana Romana G. … które zapewne nijak się mają do stanu obecnego. Jeśli takie oświadczenie istnieje proszę o informację i najlepiej źródło.

Pozdrawiam

U mnie jest tak, że jak uczęszczasz na tą lekcję, to jest wliczane do średniej, a jeśli nie, to nie jest liczone, ale chyba z etyki jest.

U mnie jest od tamtego roku szkolnego jest normalnym przedmiotem. Możesz podpisać odpowiednie papierki i nie chodzisz na religie. Ocena do średniej też nie jest wliczana, bo nie ma co wliczać xD

No cóż ten semestr muszę już przechodzić…zresztą mam już komplet jedynek z tego przedmiotu i papierki w takiej sytuacji wiele nie dadzą…niestety :? Pomyślałem sobie żeby od następnego semestru nie chodzić na religię ale nie mam pewności czy oceny z tego nie przejdą na koniec roku

Religia jest liczona do średniej, nic się tu nie zmieniło. Jeśli nie chodzisz na religię teoretycznie powinieneś mieć etykę, której w większości szkół nie ma, więc w takim wypadku ocena po prostu nie jest wliczana, bo jej nie ma (to tak, jakbyś miał zwolnienie całoroczne/semestralne) z w-fu.

Sprecyzuję:

Religia nie jest obowiązkowa, ale jak chodzisz, to się wlicza. Tyle, że z niej nie zdać chyba nie można (przynajmniej tak czytałem).

Ja miałem w tamtym roku (3 klasa lic) obowiązkową, nie narzekałem, bo na każdej sie opier…liśmy :] A że wlicza sie do średniej to tylko lepiej, bo mało kto wystawia mniej niż 5 z reli, chyba ze na życzenie :stuck_out_tongue: Ale musze Ci powiedzieć, ze średnia i tak sie na /cenzura/ zdaje,możesz mieć nawet same 2 i bedzie git, liczy sie jedynie matura tak naprawde. AVE !

Zależy od nauczyciela

np. u mnie od Religi pani jest spoko , przegada pół lekcji , pochwali się angielskim , poopowiada jak to była w Egipcie itp. itd. a sprawdziany są łatwe .

Wszystko zależy od nauczyciela

U mnie zazwyczaj religia trwa na oglądaniu filmu, i opisywaniu po po miedzy czasie, nie zdarzyło si aby ktoś dostał 1 xD

no to wy macie luźne te lekcje religi nie to co ja w technikum,zakonnica taka jakaś dziwna wo gule takie teksty bez sensu mówiła ciągle jakieś pytania i sprawdziany xD to sie wypisałem i już 2 lata nie chodzę;)